Šajā raidījumā daudzinām teicējas, sarunājoties ar Otaņķu etnogrāfisko ansambli, kā arī ar tradicionālās dziedāšanas grupas “Saucējas” vadītāju Ivetu Tāli, no kuras uzzinām vairāk arī par “Saucēju” vārda dienas svinībām Zirgu pastā.

Pagājušo ceturtdien Latvijas Nacionālās bibliotēkas Konferenču centrā norisinājās jau otrā folkloras ekspedīcijas materiālu izrāde publikai un sadziedāšanās ar teicēju dziesmu mantiniekiem. Pasākuma iniciatore ir režisore Dace Micāne-Zālīte, kura šādā veidā iepazīstina interesentus ar 1991. gadā video iemūžinātajām teicējām. Īsākā apjomā šie videomateriāli būs skatāmi 2020. gadā Tautas dziesmu teicējām veltītā izstādē, par ko vairāk režisore ir vēstījusi jau pagājušā gada 9. oktobra "Etnovēstīs".

Uz pasākumu “Kurzeme. Pavasaris. 1991” bija atbraucis Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis, kas savā atmiņā glabā dižo teicēju Margrietas Otaņķes un viņas māsas Katrīnas Radomišķes vārdus un, protams, arī dziedātās dziesmas. Pirms satikšanās ar teicējām pusstundas garā videomateriālā, dziedāšanā un atmiņās, "Etnovēstis" aprunājās ar Otaņķu etnogrāfiskā ansambļa dziedātājām – ar vadītāju Solveigu Kūlaini, viņas meitiņu Katrīnu, kā arī ar Ilgu Skābardi.

Jau šo ceturtdien, 2. maijā 18:30 Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā “Zirgu pasts” LKA tradicionālās dziedāšanas grupa “Saucējas” aicina uz savu 15. vārda dienas koncertu “Taisnie ceļi un sānsoļi”, tādēļ Etnovēstis lūdz uz sarunu grupas vadītāju Ivetu Tāli. Biļetes atradīsit ticketshop.lv, kā arī pie ieejas koncertā. Vairāk informācijas “Saucējas” feisbuka lapā.