Pagājušās nedēļas nogalē Limbažos un Rīgā notika Tautas mūzikas festivāls "Dzīvā mūzika", kas šajā reizē bija īpaši veltīts kokles spēlei.

Piektdien koka ēku renovācijas centrā "Koka Rīga" norisinājās festivāla ieskaņu pasākums – tradicionālo deju vakars kokļu mūzikas pavadībā, kurā piedalījās koklētāji un dancotāji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

To, kāda specifika ir kokļu spēlētam deju pavadījumam, uz "Koka Rīgu" devās noskaidrot "Etnovēstu" korespondente Rozīte Katrīna Spīča. Raidījumā uzklausām gan festivāla rīkotāju, tautas mūzikas ekspertu Ilmāru Pumpuru, gan dejas pētnieka un skolotāja Ernesta Spīča novērojumus.

***

Svētdienas novakarē kādā namā pašā Teikas sirdī "Etnovēstu" korespondente Madara Rone tikās ar tautas mūzikas grupu "Teikas muzikanti", kas nesen nosvinējusi jau piecu gadu jubileju.

Grupā apvienojušies jauni cilvēki, kurus jau gadiem ilgi vieno draudzība un tautas mūzika. Sarunā ar Jāni, Katrīnu, Kārli, Līnu un Agati uzzinām, cik veiksmīgi viņiem izdodas darbus dalīt un tādējādi strādāt pie jaunām iecerēm.