Komponista un mūziķa Uģa Prauliņa cikls "Pagānu gadagrāmata" pirmo reizi iznāca 1998. gadā.

Pēc RTU vīru kora "Gaudeamus" diriģenta Ivara Cinkusa ierosmes, cikls ieguvis jaunu, spēcīgu un svaigu skanējumu – pirms trim gadiem to bija iespēja klausīties dzīvā koncertuzvedumā, bet tagad tas sadarbībā ar  mūzikas izdevniecību „Lauska” iemūžināts taustāmā kompaktiskā.

Arī "Etnovēstis" devās uz jaunā albuma prezentācijas koncertu, kas pagājušo ceturtdien notika Rīgas Tehniskās universitātes foajē, lai sveiktu diriģentu Ivaru Cinkusu un vīru kori "Gaudeamus", solistes Laumu Bērzu un Asnati Rancāni, kā arī klātesošos etnoroka grupas pārstāvjus Uģi Prauliņu, Māri Muktupāvelu un Andri Sējānu. Tā nu bija ekskluzīva iespēja izjust, ko nozīmē stāvēt diriģenta cienīgā attālumā no vīru kora jaudīgajām balsīm!

Par ciklā "Pagānu gadagrāmata" atspoguļotajiem pieciem gadalaikiem un to nomaiņu komponists Uģis Prauliņš "Etnovēstīm" vēstījis jau 2015. gada 15. decembra raidījumā. Šoreiz uz sarunu neformālajā pēckoncerta gaisotnē aicinājām diriģentu Ivaru Cinkusu. Ierakstu meklējiet lauska.lv.

***

Mūzikas izdevniecība "Lauska" informējusi par vēl kādu nozīmīgu notikumu – proti, bungu un dūdu grupa „Auļi” uzsāk jaunu starptautisku projektu, par kura pirmo vēstnesi kļuvis videoklips “Hunnu Guren”, ko atradīsit gan lauska.lv, gan youtube kanālā.

Par muzikālo sadarbību ar rīkles dziedātāju Batzorig Vaanchig, kas "Auļus" aizvedusi uz tālo Mongoliju, "Etnovēstis" izvaicā Kasparu Bārbalu.

Vairāk informācijas par tālāko starptautiskā projekta attīstību lauska.lv un auli.lv.