28. aprīlī norisinājās pirmā deju nodarbība, ko rīkoja biedrība BalTfolk. Biedrības pārstāvi Sandru Rozenblati satikām arī kultūrtelpā "Labietis", kur grupa "Ududu" vienu koncerta sadaļu veltīja tieši balfolk dejām. Balfolka deju kustība ir radusies 20.gs. septiņdesmitajos gados Francijā un strauji izplatījusies visā Eiropā. Šīs dejas ir balstītas tradicionālās horeogrāfijās, kuras ir attīstījušās, mūziķiem improvizējot un sakausējot dažādus mūzikas stilus. Par balfolka deju kustību Latvijā un biedrību BalTfolk tad ar Sandru Rozenblati nedaudz arī aprunājāmies, kā arī dažus vārdus pārmijām ar grupas "Ududu" dalībnieci Rasu Rozi.

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 32. gadadienu, Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” sadarbībā ar Tautas tērpu centru SENĀ KLĒTS un biedrību Mans Tautastērps aicina uzvilkt tautas tērpu par godu Latvijai un , 4. maijā plkst. 13.00 piedalīties tradicionālajā tautas tērpu gājienā, plkst. 14:00 nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa, kā arī pēc tam plkst. 15:00 apmeklēt svētku koncertu Rātslaukumā, kur notiks sadziedāšanās un sadejošanās ar postfolkloras grupām Ilģi un Rikši, Katrīnas Dimantas ansambli, kā arī ar Rīgas Danču klubu.

Tautas tērpu gājienu kopš 2016. gada rīkojis Tautas tērpu centrs “Senā klēts”. Ar katru gadu interesentu skaits palielinājies, līdz 2019. gadā, sadarbībā ar KTMC “Ritums”, pasākums 4. maijā notika jau ar dažādu folkloras kopu piedalīšanos. Divus gadus pandēmijas dēļ gājiens tika rīkots virtuāli, bet šogad atkal visi aicināti saposties tautas tērpā, tikties un svinēt svētkus kopā. Tautas tērpu gājienā piedalīties var arī virtuāli, publicējot sociālajos tīklos savu bildi tautas tērpā ar tēmturi #tautastērpugājiens2022. Gājienam iepriekš nav jāpiesakās, dalība ir bez maksas, un aicināti piedalīties visi, kuri vēlas uzvilkt goda tērpu par godu Latvijai! Plašāk Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” mājas lapā.