Jaunākajās "Etnovēstīs" kopā ar Latvijas folkloras krātuves pētnieku Aigaru Lielbārdi ielūkojamies šonedēļ gaidāmās Barona konferences programmā, kā arī uzzinām, kādas vērtības šogad tiks iekļautas Nacionālajā Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, kā arī kādi jaunumi pieejami Danču krātuvē.

31. oktobrī Krišjānim Baronam ir 186. gadadiena, tāpēc pienācis laiks ikgadējajai Barona konferencei, kas norisināsies 28. un 29. oktobrī visas dienas garumā platformā Zoom. Konference šogad veltīta folkloras un atmodas attieksmēm, kā arī personības, sabiedrības un politiskās varas rīcību analītiskam izvērtējumam Trešās atmodas kontekstā. Pieteikšanās Barona konferencei iespējama vēl tikai 26. oktobrī, aizpildot pieteikuma veidlapu, ko var atrast Latviešu Folkloras krātuves mājaslapā vai Facebook lapā. Tur arī pieejama konferences programma un papildus informācija.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs informē, ka 18. oktobrī Nemateriālā kultūras mantojuma padomes sēdē pieņemts lēmums par sešu jaunu vērtību iekļaušanu Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Un tā šogad sarakstā iekļautas sekojošas vērtības: Danču tradīcija Rīgā, ko pieteikusi biedrība "Tradicionālās kultūras centrs"'; Latviešu etnogrāfisko cimdu adīšanas tradīcijas un prasmes, ko pieteicis Tautas tērpu centrs “Senā klēts”; Latvijas kāršu spēle zolīte, ko pieteicis Mārtiņš Plēsums; Puzuri un to darināšana Jelgavā, ko pieteikusi Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra”; Saļmes Stērnīnē. Tradicionālie psalmu un bēru dziedājumi Stirnienē, ko pieteikusi Stirnienes draugu biedrība; kā arī Zemgales rakstaino brunču aušana stellēs ar velkamo ierīci, ko pieteikusi SIA "Austras raksti". Sveicam vērtību pieteicējus!

Vēl informējam, ka Danču Krātuves digitālais arhīvs ir papildināts ar etnokompānijas “Zeidi” un ar folkloras kopas “Svātra” studijas ierakstiem, kas tapuši Einara Lipska skaņu ierakstu studijā Rēzeknē. Danču mūzika, danču video ieraksti un viss cits, kas attiecas uz tautas deju, ir atrodams Danču krātuves mājas lapā.