Bijām jau nedaudz informējuši, ka Rīgā aizsākusies deju kustība, kas ik mēnesi Latvijas Universitātes Fizikas un Matemātikas Fakultātē rīko deju sarīkojumus ar Baltijai pieskaņotu nosaukumu - BalTfolk.

Sarīkojumu mērķis ir dot iespēju dejot gribētājiem apgūt Eiropas deju kopienai pazīstamās BalTFolk dejas, piemēram, mazurku, polsku, ķēžu dejas u.c. BalTfolk jeb folka balles norisinās tādās Eiropas valstīs kā Francija, Beļģija, Nīderlande, Vācija, Itālija, un tagad, pateicoties dažu dejas aktīvistu uzņēmībai, arī Latvijā.

Aizvadīts novembra BalTfolk sarīkojums, kurā uzsvars tika likts uz franču bourrée dejas apguvi. Tur arī "Etnovēstu" korespondentei Madarai Ronei bija iespēja aprunāties ar deju vakaru rīkotājām Ingu Holstu un Sandru Rozenblati.

Balles otro daļu pavadīja ansamblis “Svīres”, izmantojot gan savus pamata instrumentus – flautas, gan mandolīnu un balsis. Pēc balles Madara Rone lūdza Santu Grigorjevu, Madaru Behmani un Zani Jurēvicu pastāstīt vairāk par ansambli un piedalīšanos BalTfolk deju vakaros.

Nākamā folka balle gaidāma decembra sākumā, vairāk par to būs iespēja uzzināt BalTfolk feisbuka lapā un, protams, arī "Etnovēstīs".

***

Ja dejot vēlaties jau šovakar, 12. novembrī, tad no plkst. 19:00 līdz 22:00 danči norisināsies Āgenskalnā, Friča Brīvzemnieka pamatskolas Svinību zālē. Aicināti pievienoties arī muzicēt gribētāji! Vairāk informācijas folkdance.lv.

Atgādinām, ka danču vakari katru trešdienu norisinās arī folkklubā "Ala Pagrabs", vairāk informācijas folkklubs.lv.

Savukārt jau no 22. līdz 24. novembrim norisināsies ikgadējās Baltijas danču naktis. Plašo deju un semināru programmu atradīsit turpat folkdance.lv.

***

Tikai mēnesi – no 13. novembra līdz 13. decembrim – Ogres Mākslas skolā būs apskatāma Latvijas mākslas skolu audzēkņu veidota izstāde “Dārgumi: Ko stāsta tautastērps”, kas ir Latvijas Nacionālā kultūras centra pērn uzsāktā projekta “Ko stāsta tautastērps” noslēdzošais posms. Projekta mērķis bija ieinteresēt mākslas skolu audzēkņus izzināt un pētīt savu dzimtu tautastērpu stāstus, lai tos transformētu jaunā, mūsdienīgā veidā. Izstādes dizainu veidojis scenogrāfs Artūrs Arnis, un ekspozīcijā iekļauti deviņi darbi, ko radījuši 16 jaunieši no 6 Latvijas mākslas skolām. Izstādes atklāšana 12. novembrī plkst. 17:00 Ogres Mākslas skolā, vairāk informācijas lnkc.gov.lv.

Pagājušo ceturtdien Valmiermuižas vēstniecībā Rīgā folkgrupa “Dārdi” prezentēja savu mūzikas albumu "Stipri vārdi" – par albumu ar grupu aprunāsimies kādā no citiem raidījumiem, tikmēr valsts svētku nedēļas ietvaros "Etnovēstis" savā izskaņā piedāvā noklausīties albuma 9. kompozīciju – "Tumsā gāju vakarā".