Šajā raidījumā uzzinām vairāk par iespēju apgūt kokles spēli, neizejot no mājas, kā arī atskatāmies uz dūdu un bungu grupas "Auļi" veiksmīgi noslēgušos attālināto dūdinieku un bungotāju saspēli.

Pagājušo piektdien sociālajā vietnē Facebook, kā arī Latvijas Nacionālā kultūras centra mājaslapā parādījās dūdu un bungu grupas "Auļi" vadītāja Kaspara Bārbala aicinājums līdz svētdienas vakaram uzfilmēt un atsūtīt video, kā mājās notiek līdzi spēlēšana Alšvangas dūdu meldiņam. Un nu arī "Auļu" Youtube kanālā ir iespēja noskatīties, kā "Auļu" duetam pievienojušies vēl ap 20 bundzinieku un ap 20 dūdinieku.

Kamēr video vēl meklējat, "Etnovēstis" piedāvā šo kopdarbu noklausīties!

***

"KUR KOKLĒTĀJS, TUR BRĪVS GARS" - šie leģendārā kokļu meistara Donāta Vucina vārdi pamudinājuši koklētāju Ansi Jansonu izveidot kokles spēles studiju “Kokļu mežs”, lai dotu šo brīvības sajūtu arī citiem.

Un laikā, kad satikšanās dzīvē ir ierobežota, turpmāk dzirdētais par "Kokļu meža" attālinātajām nodarbībām varētu pamudināt ne vienu vien veltīt šo laiku jauna instrumenta spēles apguvei. Jautāsiet, kā to darīt, ja pašam nemaz nav kokles? Par to visu "Etnovēstīm" stāsta Ansis Jansons, kā arī ar attālinātajās nodarbībās  apgūto dalās trīspadsmitgadīgā Dārta Kristīne Ozoliņa. Vairāk informācijas - koklumezs.lv.