Šī raidījuma tēma ir arhīvs. Proti, atskatāmies uz aizritējušo koncertu Ethno+Jazz Vol.5, kur iedvesma smelta no arhīvos klausītiem ierakstiem, kā arī uzzinām par Latviešu folkloras krātuves projektu "Dziedi ar Arhīvu".

Jau piekto gadu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mūsdienu mūzikas festivāla "deciBels" ietvaros norisinājās etnomuzikoloģijas un džeza mūzikas studentu sadarbības koncerts Ethno+Jazz, ko apmeklēja arī "Etnovēstis". Šogad studenti programmu veidoja, iedvesmojoties no seniem ierakstiem, kas atrodami Latviešu folkloras krātuves arhīvā garamantas.lv, kā arī Latvijas Nacionālajā digitālajā bibliotēkā audio.lndb.lv

Mēģinājuma procesā Agnese Lukjanova aprunājās ar dažām pirmā un otrā ansambļa dalībniecēm - Līgu Kupču, Ilzi Zakrevsku, Lindu Šarkovu un Kelliju Macpāni - klausāmies viņu teikto, kā arī fragmentus no uzstāšanās Rīgas Mākslas telpā 2. martā.

***

Emiļa Melngaiļa 145. dzimšanas dienā februāra vidū Latviešu folkloras krātuve atklāja digitālu projektu "Dziedi ar arhīvu", kurā ikviens ir aicināts iepazīties ar seniem tautas mūzikas ierakstiem vietnē dziedi.garamantas.lv un piedāvāt savu versiju par kādu no izlases dziesmām. Šī akcija ilgs līdz 15. jūnijam. Vairāk uzzinām sarunā ar Ievu Tihovsku.

Iedziedāt sev tīkamāko dziesmu no dziedi.garamantas.lv arhīva izlases aicināts ikviens, un ierakstīšanā var izmantot kaut vai telefonu, kā to darījušas arī "Etnovēstu" korespondentes Agnese un Rozīte Katrīna.

Akcija "Dziedi ar arhīvu" spēkā līdz 15. jūnijam, taču iespēja iedziedāt kādu no arhīvā esošajām dziesmām būs arī pēc tam. Vairāk informācijas dziedi.garamantas.lv