Novembra pirmajā raidījumā sarunājamies ar Latvijā dzīvojošo mūziķi Aleksandru Tomasu Metjusonu (Alexander Thomas Mathewson) pēc koncerta "Balkānu tautasdziesmas" K. K. fon Stricka villā pagājušajā piektdienā, bet Rozīte Katrīna Ponne stāsta par Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja akciju #koklesruna ("Kokles runā").

3. novembrī viesojāmies K. K. fon Stricka villā Aleksandra Tomasa Metjusona koncertā "Balkānu tautasdziesmas", kas pulcināja pilnu zāli. Pēc koncerta tikāmies ar mākslinieku, lai parunātos par dzīvi un mūziku...

***

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā turpinās kokļu izstāde "Dvēseles stīgas" un izstādes ietvaros tapusi jauna akcija – #koklesrunā. Vairāk par jauno akciju stāsta muzeja pārstāve Rozīte Katrīna Ponne.

Kokles mēs tiecamies saukt par vienu no svarīgākajiem mūsu tautas mūzikas instrumentiem. Tās ir apdziedātas mūsu dainās, darinātas mūsu platuma grādos jau daudzus gadsimtus un kopā ar mums arī šodien. Taču kas ir tie, kas spēj likt kokam skanēt? Kas piešķir tam dvēseli? Tie ir mūzikas instrumentu meistari, kuri spēj radīt kokli vai arī cilvēki, kuri paši ir spējuši radīt.

Tādēļ Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja izstādes "Dvēseles stīgas" ietvaros ikviens koklētājs ir aicināts dalīties ar savas kokles stāstu, jo katram tas ir īpašs!

Stāstā jāiekļauj:

Kāpēc jūsu kokle ir tieši tāda?

Kas ir tas īpašais tieši jums?

Kāpēc tieši šis kokļu meistars?

Muzejs aicina ikvienu kokles spēlētāju dalīties ar saviem kokļu stāstiem, izmantojot mirkļbirku #koklesruna, ievietojot foto vai video sociālajos tīklos.

Interesantāko stāstu autori saņems pārsteiguma sveicienus no muzeja.