Šajā raidījumā uzzinām par adīšanas nodarbībām tiešsaistē, vēstām par Latviešu folkloras krātuves aktualitātēm, kā arī ieklausāmies caurspēlējamās cītaras skaņās koncertu cikla “Pērles Kabatā” ietvaros.

Turpinot ieskatu biedrības “Skaņumāja” YouTube kanālā pieejamajā koncertu cikla “Pērles kabatā” norisē, iepazīstot Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā iekļautās unikālās instrumentu spēles tradīcijas, šoreiz pievēršamies caurspēlējamās cītaras koncertam, ko ar ziņģi “Reiz ziedos dārza ēnā” ieskandināja Valters Reiznieks. Dzirdēsim arī Ilmāra Pumpura priekšvārdu. Meklējiet koncerta videoierakstu pilnā garumā biedrības “Skaņumāja” YouTube kanālā!

Vīpes amatniecības centrs “Māzers” uzsāk adīšanas nodarbības tiešsaistē pieredzējušās rokdarbu pasniedzējas Maijas Kulakovas vadībā. Pirmā nodarbība, kurā interesentiem bija iespēja iepazīt mauču jeb pulsa sildītāju adīšanu ar pērlīšu rotājumiem, jau aizvadīta, bet pārējās 7 bezmaksas nodarbības vēl būs pieejamas turpmākajos trešdienu vakaros tiešsaistes platformā Zoom. Tajās būs iespēja apgūt ne tikai mauču, bet arī rakstainu dūraiņu adīšanu. "Etnovēstis" sazvanījās ar Vīpes amatniecības centra “Māzers” vadītāju Inesi Bramani, lai uzzinātu vairāk par adīšanas nodarbību turpmāko norisi, kā arī lūdza pastāstīt vairāk par amatniecības centra darbību.

Bezmaksas adīšanas nodarbības tiešsaistes platformā Zoom pieejamas trešdienu vakaros no pulksten 19:30 līdz 21:00. Dalībniekiem ir vēlamas pamatprasmes adīšanā, kā arī nepieciešamas savas adāmadatas un dzija. Meklējiet Zoom pieejas adreses amatniecības centra “Māzers” Facebook lapā vai arī neskaidrību gadījumos rakstiet uz e-pasta adresi mazers@krustpils.lv