Pagājušajā nedēļā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika 8. starptautiskā jauno folkloristu konference ar nosaukumu "Ētika folkloristikā", kas Rīgā sapulcināja teju trīsdesmit referentus no visas pasaules, rosinot uz diskusijām par tādiem jautājumiem kā, piemēram, suņu klonēšana, folklora un spēļu industrija, demonoloģija, alkohols un lauka pētījumi, dzimumu stereotipi pasakās un citi.

"Etnovēstu" korespondente Agnese Lukjanova arī apmeklēja konferenci un aprunājās ar divām jaunajām pētniecēm – ar LKA studenti Elīnu Gailīti, kuras referāta tēma ir par to, vai skatuviskā tautas deja ir tautas deja, kā arī ar JVLMA studenti Viktoriju Prituļaku, kura konferencē stāstīja par ētiskajiem izaicinājumiem, veicot lauka pētījumu ukraiņu grieķu-katoļu Baznīcas draudzē Rīgā. 

Ar atsevišķiem biedrības “Skaņumāja” kolekcijā esošajiem tautas mūzikas instrumentiem interesentiem bijusi iespēja iepazīties gan biedrības veidoto tradicionālās mūzikas pasākumu, gan Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkoto projekta “Satiec savu meistaru” norišu laikā. Taču šoruden “Skaņumājas” 12 gadu ilgā darbošanās rezultējusies tautas mūzikas instrumentu muzeja izveidē. Jau sestdien Ogres novada Krapes pagasta “Krapēs” 16:00 notiks “Skaņumājas” muzeja atklāšanas svētki, tādēļ Etnovēstis uz sarunu aicina “Skaņumājas” pārstāvi Ilmāru Pumpuru. Novēlēsim muzejam daudzfunkcionālu nākotni!