Marta beigās noslēdzās vokālo ansambļu konkursa otrā kārta jeb pusfināli reģionālajos novados, un žūrijas komisija izraudzījusies pašus labākos, kas varēs piedalīties finālā 2. jūlijā Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā "Mazā ģilde".

"Klasika" pabija pusfinālā Zaļeniekos, kur ikviens – gan mazāks, gan plašāka sastāva ansamblis centās pārvarēt uztraukumu un parādīt savu labāko sniegumu. Pārraidē tiekamies ar žūriju, kas ansambļus vērtēja Zaļeniekos: Latvijas Nacionālā kultūras centra Vokālo ansambļu nozares padomes priekšsēdētāju Mārīti Puriņu, Latvijas Nacionālā kultūras centra Kultūras un radošās industrijas izglītības nodaļas vadītāju Andi Grozu, kā arī Latvijas vokālo ansambļu asociācijas valdes locekli un vokālo pedagoģi Daci Bulu.

Dziesmu svētkiem gatavojas arī divi nelatviešu ārvalstu kori - Tartu Universitātes kamerkoris un Japānas koris "Gaisma". Šīsreizes raidījumā uzzināsim, kāda bijusi viņu motivācija apgūt latviešu kordziesmas un posties uz Latviju.

"Latviešu kultūra, mūzika un paši latvieši mums ir ļoti tuvi," stāsta Kens un Nele no Tartu Universitātes kamerkora, kas diriģentes Trīnas Kohas vadībā cer vasarā piedalīties Dziesmu svētkos Latvijā.

"Mēs apzināmies, ka šis ir īpašs gads Latvijai. Esam simtprocentīgs nelatviešu kolektīvs, tāpēc izjūtam lielu atbildību," bilst Japānas kora "Gaisma" diriģents Taku Sato.

Šo sarunu uz Latviju atvedusi viena no sieviešu kora "Dzintars" dziedātājām Ija Circene, jo "Dzintars" tikko atgriezies no Japānas.

Raidījumā tiekamies arī ar Latvijas vokālo ansambļu konkursa žūriju un dalībniekiem, kas startēja skatē Zaļeniekos, cerot uz iespēju iekļūt 2.jūlijā gaidāmajā konkursa finālā.