Šoreiz viesojamies Kuldīgā, kur 41 kolektīvs no Kuldīgas un Ventspils deju apriņķa, kā arī viesi no Liepājas, Mārupes un Rīgas, izdejoja lielkoncerta "Māras zeme" repertuāru.

Tiekamies ar pašiem dejotājiem, kā arī ar Kuldīgas deju apriņķa virsvadītāju Ramonu Irbi: "Nenoliedzami, latvietim ir vajadzīga dziedāšana un dejošana. To mēs arī jutām, jo bija ļoti daudz skatītāju. Ja cilvēks latviešu soli dejo un zina, ka tā ir tā ir polka, tas ir palēciens, un zina kāpēc viņš to dejo, tad viss ir kārtībā, tā latvietība dejojot nāk ārā."

Bet "Klasikas" studijas sarunā iepazīstam Dagmāru Bārbali, kura šogad debitēs deju virsvadītāja statusā.

Visbeidzot, sieviešu kora "Dzintars" dziedātājas un diriģente Aira Birziņa stāsta par 18. februārī VEF Kultūras pilī gaidāmo sieviešu koru kopkoncertu "Dziesmu svētku ceļā". Koncertā piedalīsies Airas Birziņas vadītās sieviešu koru grupas astoņi kori.

Aira Birziņa atklāj: "Koncerts veidots no dziesmām, kas ir skanējušas Dziesmu svētkos. Biju salikusi sarakstu ar visiem latviešu komponistiem un dziesmām, kādas sieviešu koru repertuārā svētkos bijušas, un devu diriģentiem izvēlēties, kuras viņi savam korim izvēlētos tieši šim koncertam. Tā tapa programma."

Visi astoņi kori kopā atskaņos 2018. gada Dziesmu svētku Noslēguma koncerta kopdziesmas sieviešu koriem.