„Dziesmuvara” - šāds nosaukums dots jaunajai dokumentālajai filmai par Dziesmusvētku tradīcijas attīstību vairāk nekā simts gadu garumā, ko veido režisors Askolds Saulītis kopā ar scenārija autoru  Daini Īvānu. Pirmizrāde notiks 1. jūnijā kinoteātrī Splendid Palace, bet 2. un 3. jūnijā ikviens interesents aicināts uz filmas bezmaksas seansiem. Šis ir  neparasts redzējums uz  svētkiem, jo veidots kā 58 minūšu lidojums virs Latvijas, skatīts ar  latviešu karavīra-lidotāja acīm. Par idejas rašanos, prototipu, par Dziesmuvaru, kura tautai devusi spēku izcīnīt neatkarīgu valsti un izturēt karos un pretoties pārtautošanai, stāsta Dainis Īvāns (intervija pilnībā izskanēs 28. maija raidījumā „Pa ceļam ar Klasiku” plkst. 17. 30).

Noslēgusies Latviešu tautastērpu skates 1. kārta, kurā žūrija izvērtējusi vairāk nekā 140 dažādu tērpu un komplektu pieteikumus. Šobrīd eksperti tos apskata klātienē Latvijas Nacionālā kultūras centra telpās, kur savu viedokli par redzēto atklāj  viena no žūrijas dalībniecēm - Brīvdabas muzeja Etnogrāfijas nodaļas vadītāja Aija Jansone. Bet Maija Kulakova, kuras darinājums izvirzīts skates 2. kārtā kategorijā „Pašdarinātie tautastērpi”, intervijā stāsta par savu gadiem seno aizraušanos. Tautastērpu skates noslēguma pasākums un laureātu apbalvošana notiks 5. jūlijā koncertzālē Palladium.

Rubrikā „Ciemos pie dalībniekiem” - Ilzes Mednes tikšanās ar Sanktpēterbugas latviešu kora „Pēterpils” dziedātājiem un diriģenti Olgu Zametu, kas notika Sanktpēterburgā 13. maijā.