Nedēļā, kad aprit gads kopš Krievijas plaša mēroga iebrukuma Ukrainā, arī „Klasikā” atbalstām ukraiņu tautu, atskaņojot daudzveidīgu mūziku, kas ir ukraiņu komponistu radīta vai atskaņota. „Džeza impresijās” jau pērn nedaudz iepazinām vairāku ukraiņu džeza ansambļu un mūziķu daiļradi, un to darām arī šoreiz, studijā atkal aicinot kontrabasistu Juriju Natsvlišvili. Ar viņu jau iepazīstinājām 26. janvāra raidījumā, bet tagad Jurijs izvēlējies sešus Ukrainas džeza ierakstus, ar kuriem pats arī iepazīstina.

Denisa Adu kvintets – Am I Jаzz?

Deniss Adu ir trompetists un viens no populārākajiem Ukrainas džeza mūziķiem, arī pedagogs un bigbenda vadītājs Gliera mūzikas institūtā Kijivā. Viņš ir liela personība, kas parasti runā maz, bet dara ļoti daudz lietu. No mana izveidotā saraksta viņš ir visvecākais un viszināmākais mūziķis. Lieliska personība, lielisks komponists, lielisks skolotājs un bigbenda vadītājs. Visi jaunās paaudzes mūziķi, kas studē Kijivā, gājuši caur viņa orķestra stundām.

Rostislavs Voitko – Above The Crowd

Saksofonists, taču dažreiz viņš spēlē arī klavieres, un tad cilvēki nesaprot, kurš īsti ir viņa instruments, jo viņš ļoti labā līmenī pārvalda abus instrumentus, un ir arī lielisks komponists. Pirms kovid pandēmijas viņš ieskaņoja albumu Berlīnē. Mums Ukrainā ir mūzikas izdevniecība „Label Who Able”, kur arī Rostislava albums tika izdots. Tā ir jauna paaudze un jaunas zvaigznes.

Jurija Seredina kvartets – KRASNE

Šis ir mans mīļākais komponists un patiesībā arī draugs! Esam sadarbojušies jau vairākus gadus. Viņš ir īsts komponists – Ļvivas konservatorijā absolvējis kompozīcijas nodaļu, tad studēja arī klavierspēli Berlīnē. Viņam ir brīnišķīgi skaists albums, pagaidām vienīgais. Viņš raksta arī mūziku filmām. Tiešām īsts komponists, kurš arī lieliski spēlē klavieres, viņam ir izcila dzirde, laba gaume, viņš ir gudrs cilvēks, īpašs cilvēks.

Aleksandrs Poļakovs – Repulse

Aleksandrs Poļakovs ir mans draugs un bundzinieks, un komponists. Viņš nesen laida klajā divus albumus. Viņš ir labi zināms arī popmūzikas laukā, jo ir sadarbojies ar dažādiem dziedātājiem. Viņš ir tāds ukraiņu Chris Daddy Dave – gospeļmūzikas džeks. Viņš raksta ļoti skaistu mūziku. Esam vairakkārt sadarbojušies, arī ieskaņojuši manu mūziku. Mēs spēlējām vienā ārtroka grupā „Gibkiy Chaplin”, kur kopā ierakstījām piecus albumus. Bet viņam ir arī sava mūzika – to nav viegli klausīties, bet tā ir skaista, konceptuāla.

Dislocados – Cancion de los Muertos

Dislocados ir Ukrainā populārākā latino mūzikas grupa, tās līderis ir Iļja Ireskins, kurš ir lielisks pianists un komponists. Grupa pastāv jau kādus desmit gadus, viņiem ir daudz albumu. Kad Latīņamerikas mūziķi ierodas Ukrainā, viņi vienmēr spēlē kopā ar „Dislocados”. Iļja ir ļoti labs cilvēks, viņš raksta arī kino mūziku.

Mihails Mendeļenko – Manhattan Snowflakes

Visjaunākais, līdzīgā vecumā kā Rostislavs Voitko. Viņš nesen laida klajā albumu. Lielisks mūziķis, kas mīl bībopu. Viņš ir jaunās paaudzes mūziķis, lielisks ģitārists, uzvarējis visos ģitāristu konkursos. Viņa tēvs ir Ukrainā labi zināms saksofonists un Gliera institūta pedagogs Artjoms Mendeļenko. Zināt, ir teiciens, ka ābols nekrīt tālu no ābeles, un Mihails lieliski turpina savu muzikālo dzimtu.