Šonedēļ ielūkojamies divos starptautiskos notikumos - Aleksandra Line stāsta par piedzīvoto lielākajā pasaules džeza mūzikai veltītajā forumā, gadatirgū jazzahead!, kas ik gadu norisinās Brēmenē, bet Kaspars Zaviļeiskis dalās iespaidos par Igaunijas festivālu Jazzkaar, kas nākamgad svinēs 35. pastāvēšanas gadadienu. 

Gadatirgus jazzahead! pulcē nozares pārstāvjus no visiem pasaules kontinentiem un te satiekas mūziķi un komponisti, menedžeri un aģentūras, festivālu, leiblu un klubu pārstāvji, mūzikas kritiķi un masu mediji. Ik vakaru jazzahead! norisinās  koncerti un džema sesijas, bet Brēmenes izstāžu zālē notiek profesionāļu tikšanās pie stendiem, kuru vidū jau septīto gadu pēc kārtas bija arī Latvijas džeza stends. Šogad izstādes vajadzībām tika izveidots jauns ģeneratīvais dizains – tā autors Vadims Kožins. Jazzahead! Izstādes materiālos šīs līnijas ģenerē tieši Jazz in Latvia ikgadējā mūzikas izlase, kas šogad publicēta tikai Spotify vietnē un klausāma ŠEIT.

Šogad pie Latvijas stenda darbojās vairāk pašmāju nozares dalībnieki nekā parasti – Aleksandra Line, Santa Šillere un Ēriks Miezis pārstāvēja Latvijas Mūzikas informācijas centru un Latvijas džeza nozari kopumā; līdzi brauca arī Māris Briežkalns (“Rīgas Ritmi” un “Art of Riga Jazz”), Dāvis Jurka un Kārlis Vanags (Latvijas Radio bigbends), Žanete Spirka (“Very Cool People” menedžments), Mareks Ameriks (“Jersika Records” leibls), Mārtiņš Saulespurēns (Rīgas Skaņu ierakstu studija), Katya Šarigina (džeza dziedātāja), Kārlis Auziņš (džeza saksofonists) un Līva Dumpe (džeza dziedātāja, kas kopā ar ārzemju kolēģiem uzstājās vienā no “Clubnight” koncertiem “Jazzahead!” izskaņā).

 

No 23. līdz 30. aprīlim Tallinā un vēl citās Igaunijas pilsētās norisinājās jau 34. starptautiskais džeza festivāls "Jazzkaar 2023", kas uzskatāms par lielāko šāda veida pasākumu Baltijā. Galvenie festivāla koncerti, kā jau vairākus gadus ierasts, notika Tallinas Telliskivi kvartālā, uzstājoties tādām pasaules džeza zvaigznēm kā Maiks Sterns, Stīvs Kolmans, Bens Vendels un vēl daudziem citiem ārvalstu un vietējiem igauņu māksliniekiem.

Kaspara Zaviļeiska atskats uz festivālu lasāms šeit.