Raidījumā viesojas J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Džeza katedras vadītājs, saksofonists, klarnetists un džeza pētnieks Indriķis Veitners. Centrālā aktualitāte -  Bigbendu kompozīciju konkurss Baltijas jaunajiem komponistiem.

Pirms nedēļas aizritēja konkursa pusfināls ar 12 jaundarbiem, bet 24. novembrī notiks fināls, kuram izvirzīti četri jaunie komponisti: Karolis Šarkus (Lietuva), Santa Kauliņa (Latvija), Anna Wibe-Gorkuša (Latvija) un Karlīna Priedēna (Latvija).

Uzzinām arī par jaunumiem JVLMA džeza studiju programmā. Indriķis Veitners atzīst, ka tā piedzīvojusi pārmaiņas, sekojot studentu vēlmēm un pasaules tendencēm. Nu ir vairāk iespēju spodrināt kompozīcijas prasmes, kā arī katram studentam individuāli fokusēties uz svarīgāko.

Un noslēgumā - par projektu, kas Rīgā norisināsies novembra pirmajā pusē, kad te viesosies studenti no Tallinas, Gēteborgas, Roterdamas un Olborgas, kopā veidojot bigbendu, kas autora vadībā iestudēs un atskaņos norvēģu komponista, aranžētāja un pianista Erlenda Skomsvolla hipotētisku pasaku džeza bigbendam "Kas būtu bijis, ja...".