29. septembrī Mūzikas namā "Daile" tika vaļā vērts dziedātāja Daumanta Kalniņa jaunais albums “Drošinājums”, kurā ieskaņotas dziesmas ar Knuta Skujenieka vārdiem.

Par jauno albumu, tā tapšanu, kas bija "drošinājums" pašiem mūziķiem, Daumanta pievēršanos latviešu dzejai, satikšanos ar Skujenieku un viņa pārlaicīgo, vienmēr aktuālo dzeju. Daumants teic, ka albuma tapšanas sākumposmā uz dzejas rindām skatījies citādi, taču pandēmijas un vēlāk arī kara kontekstā Skujenieka idejas, kas vārdos ietērptas daudzus desmitus gadu atpakaļ, atklājušās citādi - pavisam aktuāli un mūsdienīgi. Kas būs nākamais dzejnieks aiz Friča Bārdas un Knuta Skujenieka, kura dzejai Daumants rakstīs mūziku, vēl nav zināms, taču viņš pārliecināti turas pie idejas komponēt latviešu valodā un meklēt dzeju ar jēgu, kas pauž ko vairāk par ikdienas aprakstiem.

Daumants Kalniņš: “Esmu tiešām gandarīts un pateicīgs kolēģiem, ka viņi 2020. gada nogalē, kad valdīja pandēmija un ierobežojumi, bez lieliem tālejošiem plāniem un absolūti neskaidras nākotnes vīzijas attiecībā uz "Drošinājuma" pirmatskaņojumu, tomēr atsaucās un iesaistījās šī albuma dziesmu sagatavošanā un ierakstu darbos, kas periodiski turpinājās arī 2021. un 2022. gadā. Galu galā iesaistot vēl ārpus koncertprogrammas esošus mūziķus, esam izdevuši, manuprāt, ļoti stilistiski dažādu un krāšņu dziesmu albumu, kuru īpašu padara Knuta Skujenieka dzeja, kas neatkarīgi no tā, vai dziesma ir vairāk pop, džeza, roka vai akadēmiskās mūzikas noskaņās, piepilda to ar dziļu nozīmi, gaišumu un personīgu dzejnieka pieskarienu, kas caurstrāvo Skujenieka dzeju un iedvesmoja arī mani radīt tai līdzās pastāvošu mūziku, kas neaizēno uzrakstīto vārdu, bet paver vēl kādu dimensiju caur mūzikas valodu.

Man ir bijusi laime un gods iepazīties ar dzejnieku un izpildīt viņam jaunradītās dziesmas, iedvesmoties no viņa vieduma un nesalaužamā gara spēka.

Diemžēl šo albumu dzejnieks savās rokās neturēs, bet nozīme viņa rakstītajam vārdam arvien būs no jauna aktuāla, meklējot to vienu laipno, cilvēcīgo un garā nesalaužamo balsi sevī un citos.”