30. aprīlī saksofonists, flautists un komponists Deniss Paškevičs izdeva albumu Reflections, kurā muzicē kopā ar somu trompetistu Miko Gunu Karjalainenu, pašmāju pianistu Madaru Kalniņu, kontrabasistu Staņislavu Judinu un bundzinieku Jāni Jaunalksni.

Artūrs Sebris sarunā ar Denisu atklāj jaunā albuma tapšanas aizkulises un sadarbību, tiek pārrunāts arī Denisa darbs Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā, kur viņš izglīto jaunos džeza mūziķus un vada bigbendu.

Sarunas noslēgumā neliels ieskats arī sadarbībā ar grupu "Prāta vētra", ar kuru kopā Deniss muzicēja 2018. gada koncerttūrē "Skārda bungu tūre".

(Sarunas fragments)

Artūrs Sebris: Kurš ir albuma Reflections idejas un sadarbības autors?

Deniss Paškevičs: Idejas autors esmu es pats, un viss aizsākās pirms vairākiem gadiem. Par šo ierakstu runājot – vienkārši sapratu, ka tas ir jāizdara, citādi nekā.

Un kā tu raksturotu albuma stilistiku?

Tas ir mūsdienu džezs. Un vēl bija mērķis parādīt arī Madara Kalniņa daiļradi – tas man bija ļoti svarīgi. Manu un Miko daiļradi arī. Protams, tā ir šodienas džeza valoda ar referenci uz Ņujorkas skanējumu. Tas ir tāds dinamiskāks, brīžiem asāks skanējums – nav tas pierastais skandināviskais, kas man bijis raksturīgs iepriekšējos albumos. Šis ir mūsdienīgs džezs.

Tātad tu jau pieminēji, ka Madars ir kompozīciju autors.

Šoreiz mēs esam trīs autori – te ir gan manas, gan Madara un Miko kompozīcijas.

Bet kopumā albumā ir desmit kompozīcijas, kas, manuprāt, ir liels skaits džeza mūzikas albumiem. Jums bijis daudz, ko teikt.

Jā, mums tiešām bijis daudz, ko teikt... Godīgi sakot, kaut kas vēl palika aiz skatuves. Tiešām, mūzikas ir daudz un ir vēl vairāk.

Mani kā balāžu cienītāju visvairāk uzrunāja Last Night.

Tas ir Madars Kalniņš! Viņš ir viens no visromantiskākajiem pianistiem Latvijas mūzikas vēsturē, ko pazīstu. Neskatoties uz ārējo skarbumu, viņš ir ārkārtīgi plašs un sirsnīgs cilvēks.

Kāda ir albuma galvenā doma un vēstījums?

Vairāk skaņas. Vairāk dinamikas. Tik tiešām – ja iepriekšējo albumu Yours Faithfully vai Asta In Madrid vēstījums ir kā miera nešana, speciāla garīga signāla došana cilvēkam, tad šī mūzika vairāk ir kā motivējoša dinamikas sniedzēja, kā trigers uz kustību. Kopā ar skaņu režisoru Ivaru Ozolu pavadījām daudz laika, meklējot, lai albuma mikss un māsters labi noskanētu. (..)  Materiāls tika ierakstīts pagājušajā vasarā, bet mikss aizņēma ilgu laiku.

Šis ir viens no tiem albumiem, kurš nav nācis viegli.

Gadā ierakstu diezgan daudz albumu, taču šis bija tāds materiāls, ar kuru ilgu laiku nācās pavadīt studijā, to miksējot un apstrādājot. Esmu ļoti gandarīts, ja cilvēkiem patīk. Bet varu teikt, ka šoreiz tas prasīja gan enerģiju, gan uzmanību, gan laiku.

Vairāk un plašāk - ierakstā.