Guntars Godiņš - dzejnieks un atdzejotājs - pieder 80. gadu jauno dzejnieku paaudzei, kas tiek saukta gan par "jaunajiem dusmīgajiem", gan "ironiskajiem"...  Tajā rindojās arī diemžēl nu jau mūžībā mītošie talanti Klāvs Elsbergs, Māris Melgalvs un Pēters Brūveris.

Šodien Guntars ir viens no aktīvākajiem latviešu tulkotājiem no igauņu un somu valodas, turklāt līdzās daudziem citiem literāri sabiedriskajiem pienākumiem viņš ir arī projekta "Dzejas brauciens" autors un organizētājs. Tas ir daudzvalodu brauciens ar mērķi veicināt dzejas tulkošanu dažādās valodās. Būtiskākā atšķirība no pārējiem dzejas festivāliem ir tāda, ka "Dzejas brauciens" ir mobils, un tam parasti ir vairākas pieturvietas: Latvija, Igaunija un Somija. Šoruden "Dzejas brauciens" notiks jau astoto reizi un būs veltīts dzejai un izglītība, īpaši godā ceļot norvēģu dzeju. No Latvijas tajā piedalīsies Kārlis Vērdiņš.

"Domāju, ka "Dzejas brauciens" būtībā pilda literatūras institūta jeb literatūras centra funkcijas, popularizējot latviešu dzeju un veidojot arī labus kontaktus ar ārvalstu dzejniekiem. Tāpēc labi varu novērtēt, kāda situācija valda somu vai norvēģu dzejā un šajā kontekstā izvērēt norises Latvijā. Secinājumi? Latviešu dzeja visu laiku bijusi labā līmenī," uzsver Guntars Godiņš.

Guntars arī neslēpj, ka "Dzejas braucienu" rīkošanā krietnu daļu aizņem ne tikai "tulkošana krustu šķērsu", bet arī organizatoriskais darbs: sadarbība ar citiem tulkotājiem, redakcijām.

Pirms trim gadiem tapusi arī "Dzejas braucienam" veltīta izstāde, kas šobrīd apskatāma Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

"Arī izstāde, tāpat kā brauciens, ir mobila. Esam savākuši lielu audio, vizuālo un videomateriālu kolekciju, izveidojot ceļojošo izstādi, kas jau pabijusi Igaunijā, bet šogad apceļo Latviju," stāsta dzejnieks. Pēc Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstāde dosies uz Kuldīgu un Daugavpili, bet plašāku informāciju iespējams gūt Latvijas Nacionālā bibliotēkas mājas lapā.

Ko Guntars Godiņš domā par Dzejas dienām? "Patīkami, ka Dzejas dienu forma mainās - gluži tāpat kā dzīve. Ir interesanti formas meklējumi no jauno režisoru, dzejnieku un mūziķu puses. Arī "Dzejas brauciens" zināmā mērā bija un ir mans protests - lai būtu kas pilnīgi savādāks. Tas viss dod Dzejas dienām citu elpu."

Starp citu, neparastākā vieta, kur Guntars Godiņš savulaik esot lasījis savu dzeju, ir cietums, bet drīzumā dzeja būšot jālasa Ventspils satiksmes autobusā. "Taču makšķerējot gan nekad nelasu - tad esmu tikai zvejnieks," teic Godiņš, kurš, starp citu, ir kaislīgs makšķernieks!