Liegas Piešiņas saruna ar dzejnieci, liepājnieci Katrīnu Rudzīti, kuras pirmais dzejoļu krājums „Saulesizplūdums” Andras Manfeldes izdevniecībā klajā nāca šī gada jūnijā.

"Ideja par grāmatu radās pirms gadiem trim. Biju jau tekstus aizsūtījusi Jānim Rokpelnim, viņš deva savus norādījumus, kā izveidot vienu veselumu, bet... Pa vidu arī gadījās citas lietas. Vēl pēc kāda laiciņa pie savas domas par grāmatu atgriezos, līdz dzimtajā Liepājā satiku Andru Manfeldi... Nu viss ritēja raiti un gludi," stāsta dzejniece un atklāj, kā radies krājuma "Saulesizplūdums" nosaukums.

Vaicāta, kad īsti pievērsusies dzejas rakstīšanai, Katrīna vairs pat neatceras: "Tie varētu būt agrīnie padsmitnieces gadi... Man pašai ir sajūta, ka ar literatūru esmu izaugusi - katrā ziņā, grāmatu manā dzīvē savulaik bija vairāk, nekā cilvēku. Rakstīšana ir dabisks pašizpausmes veids..."

Vēl sarunā Katrīna atklāj savu dzejošanas procesa virtuvi un stāsta, ka vislabāk rakstīšana veicoties datorā: "Tas, kā pirksti skrien pa klaviatūru, bieži vien netiekot līdzi domai, ir ļoti radošs process!"