"Klasikas" ēterā aizsākam jaunu tradīciju – raidījumu "Divi pret vienu". Divi mūziķi un viens koncerts.

Kopīgi klausīsimies kādu salīdzinoši nesen pasaulē skanējušu koncertu, pēc klausīšanās to vērtēsim, apspriedīsim, dalīsimies emocijās un analīzē.

Šoreiz studijā divi viesi – komponists Rolands Kronlaks un trompetists Jānis Porietis. Šī izvēle nav nejauša, jo klausāmajā koncertā pārstāvēta gan deva jaunas mūzikas, gan skanēs arī trompetes solo.

Mūsu uzmanības lokā – koncerts, kas pērnā gada 19. maijā skanēja Frankfurtes Alte oper. Spēlē Frankfurtes Radio simfoniskais orķestris, diriģē Pēters Etvešs. Koncertā piedalās arī Slovākijas filharmoniskais koris un tā solisti, kā arī, protams, izcilais trompetes virtuozs Hokans Hārdenbergers.

Programmā – četri opusi. Vispirms Bēlas Bartoka Falun jeb "Trīs ciemata ainas", tad – paša Pētera Etveša (Peter Eötvös) trompetes koncerta "Jet Stream" jaunas redakcijas pirmatskaņojums Vācijā. Koncerta otrajā daļā Džovanni Dario Mancīni (Manzini) opuss Until the sea above us closed again un noslēgumā – Ferenca Lista "Dantes simfonija". Ar šo koncertu Frankfurtes Radio simfoniskais orķestris aizsācis trīs gadu sadarbības projektu ar Pēteru Etvešu un viņa īpaši atlasītajām mūzikas programmām.