Jāņu rīta nokaņās "Klasikā" baudām Latvijas Radio kora un solistu sniegumu latviešu tautasdziesmu programmā "Skaisti dziedi".

Albumu 2008. gadā klajā laidusi mūziaks izdevniecība "Upe tuviem un tāliem", un šajā ierakstā vienkopus ieskaņotas divdesmit trīs populāras latviešu tautas dziesmas - no "Pūt vējiņi" un "Rīga dimd" līdz "Kur tad tu nu biji" un "Kur tu teci gailīti".

Tautas dziesmu izlasi sakārtojusi Zane Šmite kopā ar Latvijas Radio kora galveno diriģentu Sigvardu Kļavu. Līdzās jau zināmajām apdarēm, šajā jomā iepazīsim arī debitanti - jauno mūzikas studenti Laimu Jansoni, kura ne tikai aranžējusi un devusi jaunu skanējumu septiņām dziesmām, bet arī iespēlējusi kokles pavadījumu gandrīz visam albumam. Dziesmu tekstus angļu valodā tulkojis Rihards Kalniņš - tie salīdzinājumam sakārtoti līdzās atbilstošajiem latviešu tautas dziesmu tekstiem.

Kā albuma ievadvārdos raksta Raitis Vulfs: "No tiem tūkstošiem tautas dziesmu, ko savas dzīves laikā esam dzirdējuši vai dziedājuši, ir tikai dažas, kuras zina vai ikkatrs latvietis... Paaudžu paaudzēs atkal un atkal ieskandinātas šajā zemē un sevī."