Svētdienas rīta intervijā tiekamies ar režisori un mākslinieci Žaneti Skaruli, un sarunas epicentrā ir viņas iniciētā performances sērija "Dziedināšanas sesijas", kas tapusi sinerģijā ar Jeti Lonu Hermani (Jette Loona Hermanis), Deividu Vitautu (Deividas Vytautas), Viktoriju Martjanovu un Annu Ansoni. 12. oktobrī performanci varēja vērot galerijā "Alma".

Pateicoties tehnoloģiju un laikmetīgās performances simbiozei, šī bija iespēja piedzīvot garīgu un taktilu meditāciju, pieejamu ikvienam galerijas garāmgājējam. Pētot virtuālās realitātes apvāršņus, performance apvieno virtuālo un fizisko, privāto un publisko, veidojot apļveida vienotību starp vērotāju un dalībnieku, aicinot vienlaicīgi redzēt, sajust un kļūt ieraudzītam. Vērotājs, kurš vizuāli piedzīvo VR piedāvāto realitāti, fiziski atrodas galerijas stikla kuba telpā un neviļus kļūst par dalībnieku, kopā ar citiem performances veidotājiem.

Pētot uztveres krustpunktus caur rituālveida pieredzi, "Dziedināšanas sesijas" ceļo kopā ar uzmanības impulsiem "šeit" un "tur”, aicinot savienoties ar mūsu fiziskajām sajūtām.

Vēl intervijā - par virtuālās realitātes sniegtajām iespējām, kas pēdējā laikā jo īpaši interesē Žaneti Skaruli, par performatīvajiem aspektiem, kas arī aktuāli māksliniecei, kā arī par nākamajām iespējām piedzīvot viņas veidotās performances.