Svētdien, 20. decembrī, Latvijas Radio 3 "Klasika" kopā ar Eiroradio dalībvalstīm piedalās plašā starptautiskā projektā – Eiroradio Ziemassvētku dienas tiešraižu maratonā. Pirmoreiz šajā nozīmīgajā norisē Latvijas Radio piedalījās jau 1996. gadā ar grupa "Iļģi" koncerta tiešraidi, šogad BBC pārraudzītajai koncertu virtenei piedāvājam oriģinālmūziku Uģa Prauliņa ciklu „Mesa un interlūdijas L’homme armè”, kuru Latvijas Radio 1. studijā pirmatskaņos vokālais ansamblis Ars Antiqua Riga (mākslinieciskais vadītājs Pēteris Vaickovskis), Vairis Nartišs un Kaspars Majors (baroka trombons sakbuts), Jānis Pelše (ērģeles) un autors pie taustiņinstrumentiem.

Par koncertiem, kas Ceturtajā adventē  izskanēs no Londonas, Kopenhāgenas, Monreālas, Reikjavīkas, Helsinku, Tallinas, Budapeštas un Stokholmas dievnamiem un koncertzālēm, stāsta Eiroradio projektu koordinatore Zane Prēdele, bet par Uģa Prauliņa darba tapšanu, realizāciju un vēstījumu - diriģents un dziedātājs Pēteris Vaickovskis:

„Šī mūzika ir ļoti tēlaina, katram klausītājam būs iespēja izsapņot savu Ziemassvētku stāstu citā kontekstā, arī kā kara vīra (L’homme armè) misiju un lielo miera vēstījumu.

Uģis Prauliņš savā mūzikā vēsta par saticību, piedošanu, līdzcilvēka mīlestību, toleranci un sadzīvošanu.”

„Mesa un interlūdijas L’homme armè” izskanēs četrpadsmit Eiroradio dalībvalstu sabiedriskajos medijos. Koncerta rīkošanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds. Video tiešraide skatāma LR3 mājaslapā un Facebook kontā.

Ziemassvētku koncertu maratonu Latvijas Radio 3 „Klasika” raidviļņos plkst. 11.00 iesāks koris BBC Singers un BBC Koncertorķestris Londonā, Boba Čilkota un Džona Ratera vadībā atskaņojot Džeralda Finzi, Elizabetes Postonas un Līroja Andersona un abu diriģentu kompozīcijas.

Plkst. 12.00 Kopenhāgenā muzicēs Dānijas Nacionālais vokālais ansamblis, Madss Damlunds (ērģeles), Bāra Gisladotira (kontrabass) un diriģents Karstens Seijers-Hansens, baroka meistara darbus liekot līdzās ar Džeimsa Makmilana un Arvo Perta kompozīcijām.

Plkst. 13.00 Monreālā Meredita Hola (soprāns), ansamblis La Nef un Silvēns Beržerons (mākslinieciskais vadītājs, lauta) iejutīsies Džona Pleiforda un Tonija O'Konela mūzikā, kā arī Ziemassvētku melodijās no Francijas, Skotijas, Īrijas, Menas salas, Velsas un Britānijas.

Plkst. 14:00 Reikjavīkas kamerorķestris spēlēs itāļu baroka meistaru Džovani Batistas Pergolēzi, Pjetro Antonio Lokatelli un Antonio Vivaldi instrumentālos koncertus.

Plkst. 15.00 Kallio baznīcā Helsinkos izskanēs Ziemassvētku melodiju programma Star of Wonder ar Mariu Ilipā (balss), Marzi Nīmanu (ģitāra), Niko Kumpuvāru (akordeons) un Villi Herralu (kontrabass).

Plkst. 17.00 tiešraidē no koncertzālē Estonia baroka mūzikas programmā dzirdēsim Tallinas kamerorķestri un vijolnieku, atskaņojuma vadītāju Florianu Dondereru.

Plkt. 18.00 Budapeštā vīru koris Honved un diriģents Rihards Rīderauers atskaņos J.S. Baha, G.F. Hendeļa, S. Rahmaņinova, F. Šūberta un SFranka darbus.

Plkst. 20.00 Ziemassvētku dienas maratonu LR3 noslēgs trombonists Nilss Landgrēns kopā ar domubiedriem Stokholmas Bervalda zālē, skaistākās Ziemassvētku melodijas piedāvājot džeza aranžējumos.