"Mūsu mērķis ir sniegt cilvēkiem jaunu skaņas baudīšanas iespēju un – tēlaini izsakoties – atvērt ausis jaunai pieredzei," uzsver dziedātāja, mūziķe un komponiste Zane Dombrovska. 21. jūnijā Ropažu novada Bakhaužu muižā ar viņas gādību durvis tiks vērtas pirmajai ambisoniskās jeb telpiskās skaņas koncertzālei Latvijā, kuras nosaukums – "Skaņu muiža 360".

Svinot telpiskās skaņu sistēmas demo versijas uzstādīšanu un jumta pabeigšanu, notiks muzikāls vakara pikniks ar Latvijas un Igaunijas mākslinieku audiovizuālo skaņu instalāciju atklāšanu, kā arī muižas saimnieces komponistes un aktrises Zanes Dombrovskas klavierdarbu "Simple Songs" ("Vienkāršās dziesmas") pirmatskaņojumu.

"Koncertzāles radīšana ir procesā un mums priekšā vēl ir daudz darba, taču šovasar "Skaņu muiža 360" izmēģinājuma režīmā jau uzņems apmeklētājus, kas, iepriekš piesakoties, varēs iepazīties un izmēģināt gan koncertzāles telpiskās skaņas sistēmu, gan izbaudīt skaņu skulptūras muižas teritorijā.

Mūsu mērķis ir sniegt cilvēkiem jaunu skaņas baudīšanas iespēju un tēlaini izsakoties – atvērt ausis jaunai pieredzei," saka Zane Dombrovska.

Sarunā – par pievēršanos kompozīcijai jau Rīgas Doma kora skolā pie Paula Dambja, prof. Andra Vecumnieka doto padomu studēt audiovizuālo kompozīciju Tallinā un iegūto studiju gados pie Ilo Krigula un telpiskās skaņas izzināšanu Viļņā.

Uzzinām arī par Bakhaužu muižas neparastā vārda izcelsmi un attiecībām ar seno namu, jaunās koncertzāles tapšanas gaitu, vizualitātes respektēšanu mūzikā un nākotnes sapņiem.

Saziņai: Facebook profils Sound Manor 360.

Pasākuma norises programma:

(Pulksteņlaiki norādīti provizoriski)

20.00 – ierašanās, saviesīgas sarunas, pastaiga pa teritoriju, iepazīstoties ar muižas atjaunošanas vēsturi bildēs 
20.30 – Zanes Dombrovskas audio instalācijas “Skaņu pelde” atklāšana 
20.45 – Latviešu skaņu mākslinieces un komponistes Sofijas Zaicevas (Sofia Zaicva) audiovizuālās instalācijas “Objects In Mirror” atklāšana
21.00 – Skaņrades zonas atklāšana – pikniks un iespēja apmeklētājiem pašiem muzicēt
21.30 – Skaņu muižas 360 ambisoniskās koncertzāles telpiskās skaņu sistēmas prezentācija (Hans-Gunter Lock / Igaunija) un Zanes Dombrovskas komponēto klavierdarbu “Simple Songs” pirmatskaņojuma koncerts 
22.22 – saulriets
22:30 – Igauņu komponistes un audiovizuālās mākslinieces Einikes Leppik instalācijas “Cocoon” (“Kokons”) atklāšana
22:45 -  ugunskura iedegšana, piknika turpinājums, saviesīgas sarunas un dabas “mūzikas” baudīšana līdz pusnaktij.

Vairāk informācijas par pasākumu un nokļūšanu – "Skaņu muižas 360" Facebook lapā "Sound manor 360".