7. augustā Rīgas Skaņu ierakstu studija no saviem arhīviem publicējusi Imanta Kalniņa Ceturto simfoniju jaunā, restaurētā versijā, un šobrīd tas pieejams Spotify, iTunes, Amazon Music, Youtube un vēl citās digitālajās platformās.

Ieraksts tapis 1973. gada 13. oktobrī Rīgas Skaņu ierakstu studijā, pašreizējā Reformātu baznīcā Rīgā, Alksnāja ielā 3, un līdz šim publiski bijis pieejams tikai Rīgas skaņuplašu fabrikas "Melodija" izdotajās skaņuplatēs.

Tajā piedalās Latvijas televīzijas un radio orķestris (tagad - Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris) un diriģents Leonīds Vīgners, kā arī perkusionists Vladimirs Boldirevs. Ieraksta mākslinieciskais vadītājs - Aleksandrs Grīva, skaņu režisors - Jāzeps Kulbergs, ieraksta inženieris - Vilnis Kaksis.

Ierakstu no oriģinālajām magnetofona lentēm 2020. gada maijā restaurējis Mārtiņš Krastiņš, ar kuru tad arī tiekamies svētdienas Rīta intervijā, lai runātu par ideju, ka vecie ieraksti ir "jāglābj", par restaurācijas procesu un arī nākamajiem restaurācijas projektiem...

Sarunu pilnā apjomā lasiet LSM!