Pilnā sparā rit Starptautiskais folkloras festivāls "Baltica", un "Klasika" turpina iepazīstināt ar tā svarīgākajām norisēm, piedāvājot festivāla dienasgrāmatu. Klāt jau tās otrais izlaidums, ko gatavojusi Inta Zēgnere.

8. jūlijā folkloras festivāla Baltica skaņu, rakstu un tradīciju daudzveidīgā un daudzkrāsainā pasaule priecēja rīdziniekus un Rīgas viesus.

Mutes spēlīšu, zobu spēļu un Zelta spēļu meistardarbnīcas iesācējiem notika Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, bet pie Latvijas Universitātes klausītāji un tradicionālās instrumentu spēles interesenti tika aicināti piedalīties melodiju apmaiņā un kopīgā muzicēšanā "Skaņumājas" saspēles teltī.

Viesojāmies Rucavas tradicionālajā kultūrtelpā. No Vērmanes dārza līdz Brīvības laukumam varējām iepazīt dažādas dzīvā kultūras mantojuma tradīcijas, bet Rīgas Latviešu biedrības namā piedalīties Mūzikas instrumentu parādē, Zolītes turnīrā un Stāstnieku saietā.

Ar bagātu dziesmu pūru un deju rakstiem iedvesmoja folkloras kopas un ansambļi Brīvības laukumā un Vērmanes dārzā. Noskaidrojām, kas ir mantots kultūraugs, un devāmies uz Tradicionālās daudzbalsības koncertu "Saskanēja man dziedot".

Dienasgrāmata teksta formātā lasāma portālā lsm.lv.