Starptautiskā folkloras festivāla "Baltica" 4. dienā Latvijas Radio 3 "Klasika" dodas uz Kuldīgu un Alsungu, lai apskatītu un uzklausītu, kas sakāms, dziedams un rādāms kurzemniekiem.

Spītējot stiprajam lietum, kopā ar vietējiem kuldīdzniekiem dodamies nelielā pastaigā pa Kuldīgas vietām, lai atdzīvinātu šīs pilsētas teikas. Takas veidotāja un folkloras kopas "Kūrava" vadītāja Ina Celitāne ne tikai pavada takas staigātājus, bet arī ierāda kādu senu rotaļu par raganu un burdona dziedāšanas mākslu.

Savukārt Alsungas pils sētā notiek divi koncerti, kuros piedalās folkloras kopas no tuvākām un tālākām vietām gan Latvijā, gan ārzemēm - Ziemeļanglijas un Igaunijas.

Dienasgrāmatas atzīmei aprunājamies ar Liepājas folkloras kopas "Vēlava" vadītāju Viju Laipnieci, folkloras kopas "Lāns" vadītāju Rutu Puriņu no Rīgas, vīriem no Ziemeļanglijas folkloras kopas "Dūdalnieki"Raimondu Dāli un Daini Mukstiņu. Bet pirms vakara izskaņas koncerta ar sakāmo dalās mājinieki - "Suitu dūdenieki" un "Suitu sievas".

Dienasgrāmatas 3. sēriju veidojusi Paula Jaunslaviete.

Dienasgrāmata teksta formātā lasāma portālā lsm.lv.