13. jūnijā suitu zemē, Gudenieku pagasta "Gāču" mājās, tika atklāta Suitu izstāžu zāle. Šajās mājās etnogrāfiskā ansambļa "Gudenieku suiti" vadītājas Lidijas Jansones dzimta dzīvo jau sešās paaudzēs, un jauniekārtotā izstāžu zāle vēstīs gan par šo dzimtu, gan par suitu novada kultūrvēsturiskajām vērtībām.

"Gāčās" 20. gadsimta 30. gados filmēta pirmā latviešu skaņu filma - Aleksandra Rusteiķa "Dzimtene sauc" ("Kāzas Alsungā"), 1988. gadā - Andra Slapiņa "Cerību lauki" un 2000. gadā - Viestura Kairiša "Kāzas".

"Gāču" mājas pirms pieciem gadiem gāja bojā ugunsgrēkā, un toreiz brīnumainā kārtā neskarta palika 1787.gadā celtā klētiņa, kas ir valsts nozīmes kultūras piemineklis.

Nu ar visas ģimenes neatlaidību un darbu, kā arī Lauku atbalsta dienesta un Alsungas novada finansiālo atbalstu māja ir atkal atjaunota un tajā iekārtota mūsdienīga izstāžu zāle, kas jau šovasar gaida apmeklētājus.

Suitu izstāžu zāles atklāšanā viesojās Gita Lancere, ar Lidiju Jansoni un viņas znotu Jāni Dauguli runājot gan par nākotnes plāniem, gan par to, cik svarīgi nodot bērniem un mazbērniem dzimtas stāstus un arī par ugunsgrēka pelnos atrasto saktiņu, kas kļuva par izstāžu zāles iedvesmotāju...

Vairāk un plašāk - LSM!