Jūlija sākumā  Vācijas gleznainajā Tīringenes novadā mazajā Rūdolštates pilsētiņā jau 29.reizi notika viens no Eiropas labākajiem un interesantākajiem tautas mūzikas festivāliem - Rūdolštates festivāls.

Pārstāvot Latvijas Radio, turp bija devusies arī Gita Lancere, kura līdz ar iespaidiem un mūzikas ierakstiem uz Latviju atvedusi arī festivāla atklāšanas dienā ierakstīto sarunu ar Rūdolštates festivāla māksliniecisko vadītāju Bernhardu Hannekenu.

"Uzaugu ar 60. un 70. gadu rokmūziku, un man nebija nekādas saiknes ar tradicionālo mūziku vai folkmūziku. Tas nāca vēlāk, visdrīzāk, kā protests pret to, kas 70. gados kļuva par t.s. “mīksto” roku (arena jeb stadium rock)," atklāj Bernhards Hannekens un atzīstas:

"Man tas bija par daudz un par skaļu, un, atklāti sakot, es nekad neesmu bijis smagā roka fans.

Vairāk sliecos uz kaut ko akustisku - Crosby Stills, Nash & Young. Tā es nogriezu mūziku klusāk un nonācu pie folkmūzikas. Bet ir viena 60. gadu rokgrupa, kura man vēl joprojām patīk, un tā ir The Grateful Dead. Viņu basists vienreiz teica - lai radītu mūziku, vajag divus cilvēkus: to, kurš spēlē, un to, kurš klausās. Es izvēlējos būt tas otrais."