Atzīmējot Starptautisko džeza dienu, ko pasaule svinēja 30. aprīlī, svētdienas Rīta intervijā sazināmies ar džeza pianisti Elzu Ozoliņu.

Tikko klajā nācis Elzas un viņas grupas B.H.A.D. Company albums Lick Attack, bet 2019. gada oktobrī Elza Ozoliņa bija viena no dalībniecēm vēsturiski nozīmīgajā Eiroradio Džeza orķestrī. Šī orķestra koncertu Vīnē, kurā izskanēja arī Elzas Ozoliņas skaņdarbs, Maruta Rubeze piedāvās noklausīties svētdienas vakarā pulksten 23:00 Eiroradio džeza stundā.

Bet pati Elza sarunas gaitā atklāj: "Kas man ir džezs? Tas ir mans jaunais albums! Tas ir mans pirmais pakāpiens džeza pasaulē, kurā gribu savest kopā visu to mūziku, kas mani iedvesmo.

Tā ir šeit pat Alborgā dibināta grupa no mūziķiem, kas šeit dzīvo. Un tas arī ir tāds pirmais pieteikums, ko džezs nozīmē man. Tā ir iedvesma no vairāku stilu mūzikas - no urbānās pasaules, hiphopa, džeza, no klasiskās un pasaules mūzikas. Albums tika sakomponēts aptuveni divu nedēļu laikā, un deviņas no desmit albumā iekļautajām dziesmām tika ierakstītas divu dienu laikā mūsu skolas studijā.

Tas bija ļoti interesants piedzīvojums, un, manuprāt, labs mans pirmais pieteikums arī kā komponistei."