2023. gada 10. jūnijā visas dienas garumā Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā "Mazā ģilde" notika koklētāju ansambļu konkursa fināls, kurā par Lielo balvu sacentās 19 koklētāju ansambļi trīs dažādās grūtības pakāpēs.

Konkursu vērtēja starptautiska žūrija: Ingrida Kuriene (Ingrida Kurienė, Lietuva), Anna Līza Ellere (Anna Liisa Eller, Igaunija), Arja Kastinena (Arja Kastinen, Somija), Ēriks Ešenvalds, Andris Vecumnieks, Dita Neilande un Uģis Prauliņš.

Lielo balvu, 2000 eiro naudas balvu, karoga naglu un Rimi labumu kasti saņēma Mārupes novada Babītes Kultūrizglītības centra koklētāju ansamblis "Balti" (vadītāja Valda Bagāta). Savukārt 1. vietas ieguvēji saņēma balvu, karoga naglu un Rimi labumu kasti. 2. un 3. vietas ieguvēji saņēma "Spilvas" un "Laimas" gardumu grozus.

Konkursa finālā un balvu pasniegšanā klāt bija arī "Klasikas" programmu vadītāja Ieva Zeidmane, un ar Ievas reportāžas starpniecību ielūkojamies pasākuma norisē!

Latvijas Nacionālā kultūras centra vadītāja Signe Pujāte koklētājiem teica paldies par iedvesmojošo dienu, bet žūrijas priekšsēdētāja, koncertkankliste un pedagoģe no Lietuvas Ingrida Kuriene (Ingrida Kurienė) priecājās par augsto līmeni un bija pārsteigta, ka koklētāji prot ne tikai spēlēt, bet arī dziedāt...

Uzvarētāji

A grūtības pakāpe

1. vieta – Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Koncertorganizācijas "Ave Sol" koklētāju ansamblim CANTATA (vadītāja Anda Eglīte)
2. vieta – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas koklētāju ansamblim (vadītāja Anda Eglīte)
3. vieta – Rīgas Kultūras un atpūtas centra "Imanta" koklētāju ansamblim RAKSTI (vadītāja Ieva Šablovska)

B grūtības pakāpe

1. vieta – Babītes Mūzikas skolas koklētāju ansamblim DZĪTARIŅI (vadītāja Valda Bagāta)
2. vieta – Pāvula Jurjāna Mūzikas skolas koklētāju ansambļa ATBALSIS vidējai grupai (vadītāja Ieva Mežgaile)
3. vieta – Juglas Mūzikas skolas koklētāju ansambļa ZELTSKARIŅI vidējai grupai (vadītājas Andra Rebiņa un Inta Saulīte)

C grūtības pakāpe

1. vieta – Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas koklētāju ansambļa SKANDĪNE jaunākajai grupai (vadītāja Kristīne Jeronoviča)
2. vieta – Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra "Mazā ģilde" koklētāju ansamblim KOKĻU KLUBS (vadītāja Iveta Tauriņa)
3. vieta – Juglas Mūzikas skolas koklētāju ansambļa ZELTSKARIŅI jaunākajai grupai (vadītājas Andra Rebiņa un Inta Saulīte)

Par Lielo balvu

Šajos Svētkos Lielās balvas un karoga naglas dizainu radīja Svētku identitātes autori Maija Rozenfelde un Nauris Jostsons, savukārt to realizēja metālmākslinieks Modris Svilāns. "Mēģinājumu process nezinātājam no malas var šķist juceklīgs un smags, tomēr svētku dalībniekus vieno kopējs mērķis – brīdī, kad viss sastājas savās vietās, tiek sasniegta pilnības sajūta. Balva veido divas perspektīvas: viena kā mūžīgā kustība, bet otra kā atskaites punkts – svētku 150. gadskārta," par balvas dizainu stāsta Maija Rozenfelde. Balva darināta, izmantojot metālu un cēlkoku.

Koklētāju ansambļu sniegums Dziesmu svētkos

2023. gada 6. jūlijā Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā – Kokļu mūzikas lielkoncerts "Laika upe"
2023. gada 3. jūlijā Rīgas Domā – Kokļu mūzikas nakts koncerts "Gaismas dārzs"
2023. gada 3. jūlijā Torņakalna baznīcā – Kokļu mūzikas nakts koncerts "Nakts dziesma"