Uz Ziemas saulgriežu koncertiem 22. un 23. decembrī aicina grupa "Iļģi".

22. decembrī VEF Kulturas pilī notiks divi koncerti - Ģimeņu koncerts, kas ir izpārdots, un nakts koncerts - plkst.23.00. Kā rāda aizvadītā gada pieredze, nakts koncerts ir maģisks notikums. Uz otru koncertu tiek aicināti vidzemnieki - tas notiks koncertzālē "Valmiera" 23. decembrī. Kopā ar "Iļģiem" būs arī Zane Šmite un Uģis Prauliņš.

Adventa laiks ir visai sarežģīts, stresains un skrienošs laiks. Vai tāds tas ir arī grupai "Iļģi"? "Nē, tāds tas, par laimi, vairs nav," attrauc Ilga Reizniece.

"Jāsaka gan, ka "Iļģi" nekad nav tā īpaši skrējuši no vietas uz vietu. Šajā laikā mums ir mūsu tradicionālie koncerti, un to parasti nav daudz.

Šogad ir trīs koncerti - divi Rīgā, viens Valmierā. Tā ka mēs tā mierīgi."

Ko "Iļģi" vispār dara no saulgriežiem līdz saulgriežiem, kā rit grupas ikdiena? "Nav vairs tik intensīvi kā kādreiz, jo visi lieli cilvēki, visiem savas darīšanas. Negribu gluži teikt, ka savu darbību beidzam, bet mēs tā lēnām...

Ir gan viena ļoti interesanta lieta, pie kā esam sākuši strādāt, bet sīkāk par to vēl nestāstīšu. Jāpavada Ziemassvētki, un tad turpināsim pie tās strādāt. Tā ir viena lieta, par kuru jau sen domājām, un šo ieceri tagad realizēsim."

Ilga neslēpj - šie Ziemas saulgriežu koncerti pašiem grupas dalībiekiem ir mīļākie koncerti gadā. "Man liekas, ka līdzīga sajūta ir mums visiem - ka mēs paši sev esam vislabākie, kādi vien varam būt, šādi uz skatuves sēžot un muzicējot - gan savstarpēji, gan arī saiknē ar klausītāju. Tie ir īpaši koncerti. Iecere par nakts koncertu ir otro vai trešo gadu, un kaut kāda īpaša noskaņa tur ir - nav burzmas, atbrauc vakarā uz koncertu, nav stresa uz ielām un kavēšanās. Bet, kad pēc koncerta izej ārā, bijušas reizes, kad uzsnidzis sniedziņš. Noskaņa ir tāda daudzslāņaina."

Vairāk un plašāk ierakstā!