Triju oktāvu vokāla īpašniece Sāra Braitmena ir pasaules visu laiku komerciāli veiksmīgākais soprāns, un 3. novembrī Latvijas galvaspilsētā viesosies nule klajā nākušā albuma "Hymn" koncertturnejas ietvaros. "Kļūstot vecākai, izbaudu pārmaiņu procesu, kurā mana balss iegūst bagātāku skaņu," ekskluzīvā sarunā viņa atzīst LR3 "Klasika".

Dāvis Eņģelis: Noklausījos jūsu jaunāko albumu "Himna", un iedomājos, ka ļoti būtisks šādā albumā ir tieši kora pienesums. Himna ir slavinošs dziedājums. Koris dzied kopēju, svinīgu himnu, un tam pretstatā ir daudz personīgākas, intīmākas dziesmas, kur tikai jūsu balss. Kā nonācāt pie idejas to visu salikt vienā albumā?

Sāra Braitmena: Ja man jāatsauc atmiņā albuma iedīgļi, jāsāk ar to, ka piedalījos Kosmosa programmā Krievijā. Beigās es tomēr nedevos uz Starptautisko Kosmosa staciju – dažādu iemeslu dēļ, kas nav saistīti ar mani vai atkarīgi no manis.

Atgriezos ierastajā dzīves ritējumā, bet jutos nedaudz kā nosviesta uz zemes. Man atkal vajadzēja sazemēties.

Mans producents teica: tu esi ieguvusi jaunu, lielisku pieredzi, tas ir īstais brīdis, lai sāktu ierakstīt jaunu materiālu. Viņš vaicāja, ko es vēlētos darīt. Atbildēju, ka nevēlos neko tehnoloģisku, neko bīstamu. Treniņu laikā es nesekoju līdzi tam, ko raksta mediji, un, atgriežoties atpakaļ, man tas viss šķita diezgan distopiski. Visi runā par valdību, cilvēki ne ar ko nav apmierināti.

Teicu, ka vēlos daudz skaistas balsis, kaut ko pacilājošu un pozitīvu.

Pēc šīs sarunas mēs nolēmām, ka jaunajās dziesmās jāiesaista koris. Sākām pētīt, kādu kori mēs vēlētos, kāda kora skaņa vislabāk piestāvētu manai balsij, meklējām kora repertuāru. Nonācām pie idejām, kuras var dzirdēt jaunajā albumā. Tajā ir gan senākas dziesmas, gan mūslaikos rakstītais, arī garīgās dziesmas. Un visskaistākais, ka to izdevās pārvērst par koncertu, par ko jūtos ļoti pacilāta.

Ar šo programmu jau esmu uzstājusies Dienvidamerikā, ASV, Kanādā, Japānā. Publika visur ir bijusi ļoti atsaucīga, man šķiet, ka esmu saņēmusi labākās recenzijas, kādas par mani jebkad rakstītas. Tāds īsumā ir stāsts par jaunā albuma tapšanu.

Sarunu pilnā apjomā lasiet šeit!

 

Sāras Braitmenas vienpadsmitais studijas albums Hymn tika izdots 9. novembrī un uzreiz ieņēma 1. vietu gan Billboard klasiskās mūzikas, gan crossover topos."Esmu tik priecīga dalīties ar šo albumu. Hymn ir aizraujoši eklektisks, aptver dažādus stilus, un es ar cerībām raugos uz iespēju pasaules tūres ietvaros izpildīt arī jaunās dziesmas.

Katrs projekts, kurā esmu iesaistījusies, vienmēr sācies no emocijām, un arī šoreiz es gribēju radīt kaut ko, kas izklausās skaisti un pacilājoši.

Man himna nozīmē prieku - cerības un gaismas sajūtu, kaut ko, kas ir pazīstams un drošs, un es ceru, ka šī sajūta rezonēs ar mūziku," skaidro Braitmena.

2016. gadā Braitmena devās uz ierakstu studiju, lai kopā ar savu ilglaicīgo sadarbības partneri un producentu Frenku Pētersonu sāktu strādāt pie Hymn. Viņš ir būtisks radošais spēks mākslinieces astoņiem iepriekšējiem albumiem, toskait Dive (1993), Fly (1995), Timeless (Time To Say Goodbye) (1997), Eden (1998), La Luna (2000), Harem (2003), Symphon un Winter Symphony (2008).

Apgarotībā ieturētā Hymn ir iedvesmojoša dziesmu kolekcija orķestra un kora pavadījumā. To ierakstīšana, kā atzīst pati Braitmena, bijusi nomierinoša šajā viņas dzīves posmā. Albuma ieraksti aizņēma divus gadus, un tie tapa Hamburgā, Maiami, Londonā, Vankūverā, Losandželosā, Ņujorkā un Budapeštā.

Sāra Braitmena pazīstama ar trīs oktāvu plašo vokālo diapazonu un to, ka radījusi klasiskās un mūsdienu mūzikas simbiozes jeb classical-crossover novirzienu.

Dziedātājas karjeras laikā pārdoti vismaz 30 miljonu viņas ierakstu.

Sāra ir vienīgā māksliniece, kuras vārds vienlaikus atradies gan Billboard klasiskās, gan deju mūzikas topos, un viņa saņēmusi vairāk nekā 180 zelta un platīna  apbalvojumus vairāk nekā 40 valstīs. Tāpat mēs viņu zinām kā ikonisko lomas izpildītāju rokoperā “Operas spoks”, kuras ieraksti tiražēti vismaz 40 miljonos eksemplāros. Braitmenas duetā ar Bočelli iedziedātais Time To Say Goodbye ir vairāk nekā 12 miljonos eksemplāru tiražēts starptautisks panākums. “Eden”, “La Luna”, “Harem” un “Symphony” - visi šie albumi nokļuva Billboard topa virsotnē, un tiem sekoja veiksmīgas starptautiskas koncertturnejas. Vēl noteikti jāpiemin tādi prestiži pasākumi, kā 2007.gada veltījumkoncerts princesei Diānai, 1992.gada Barselonas un 2008.gada Pekinas Olimpisko spēļu ceremonijas.