Sestdienas rīta intervijā tiekamies ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centra vadītāju un kuratori Solvitu Kresi un viņas kolēģi Ingu Lāci, lai plašāk uzzinātu par Baltijā vērienīgāko ikgadējo laikmetīgās mākslas notikumu Survival Kit.

Festivāla desmit gadu jubilejas svētki norisināsies divās daļās: kopā ar Gētes institūtu Rīgā šī gada septembrī Rīgas cirkā, savukārt 2019. gada maijā plānota plaša festivāla programma vēl neizsludinātā vietā kaut kur Pārdaugavā.

Survival Kit veidotāji nolēmuši pievērsties jēdziena outland (ārpuszeme, svešzeme) izpētei, apšaubot tradicionālo ģeopolitisko un kultūrtelpas dalījumu centrā un perifērijā un izgaismojot sarežģītos identitātes veidošanās procesus, teikts festivāla paziņojumā. 

Sarunā ar LR3 Solvita Krese un Inga Lāce stāsta par iepazīšanos ar vieskuratoru no Bombejas Sumešu Šarmu, aicina festivāla laikā apskatīt Rīgas cirka kādreizējos zvēru krātiņus, kur būs izstādes, skaidro outland jēdzienu, iedrošina nevairīties no laikmetīgās mākslas un konstatē, ka, lai mūsdienās zinātu, kas notiek pasaulē, pilnīgi pietiek ar laikmetīgo mākslu.

Solvita Krese: "Ārpuszeme ne vienmēr ir ģeogrāfiska, tā var būt jebkura teritorija, kurai raksturīga sarežģīta politekonomiskā situācija, kas padara to grūtāk sasniedzamu gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Piemēram, lai gan fiziski attālumi no Rīgas ir līdzīgi, sasniedzamības ziņā Rietumvalstis ir daudz vieglāk pieejamas un pievilcīgākas nekā Kijeva, Bukareste vai Ļubļana, ar kurām mūs saista kopīga nesenā vēsture."