Šī gada janvārī astoņi Rīgas tautas deju ansambļi vienojās unikālā fotoprojektā, kas veltīts tautas deju ansambļu koncertam “Savā rokrakstā”. Koncertu gan nācies pārcelt uz rudeni, bet par Jurģa Rikveiļa radītajām fotogrāfijām un dejotāju šībrīza sajūtām svētdienas rītā runāsim ar koncerta māksliniecisko vadītāju un idejas autori Dagmāru Bārbali.

***

Fotoprojektā piedalījušies dejotāji no TDA "Ačkups", DA "Daiļrade", TDA "Dancis", TDA "Gatve", TDA "Līgo", TDA "Rotaļa", TDA "Teiksma" un fotoprojekta virzītājs - Rīgas Tehniskās universitātes TDA "Vektors". Fotogrāfs Jurģis Rikveilis jau iepriekš pārsteidzis ar oriģinālām fotogrāfijām, kurā radoši apvienojis tradicionālo un mūsdienīgo. Skatītājam gluži kā caur palielināmo stiklu ļauts ielūkoties tautas tērpā un tā detaļās - saktu stikliņos un gravējumos, mēteļu un blūžu izšuvumos, trejdekšņu spīdumā un vainagu pērlītēs - ar kurām uz skatuves prožektoru gaismās dejo Rīgas labākie tautas deju ansambļi. Tikai šoreiz tas viss ietīts sudraba gaismas staros, kas gluži kā zīda pavedieni apvij dejotāju augumus, pieskārienus un acu skatus, pasvītrojot katra ansambļa raksturu un unikalitāti.

Labāko fotogrāfiju izstāde būs aplūkojama arī 12.oktobrī VEF Kultūras pils vestibilā, kad norisināsies šo ansambļu koncerts “Savā rokrakstā”.

Koncerta mākslinieciskā vadītāja un idejas autore Dagmāra Bārbale uzsver, ka “koncerts solās būt īpašs, kontrastiem bagāts, emocionāls un pārsteidzošs, jo ansambļi izdejos tikai sev raksturīgākās un tīkamākās horeogrāfijas no Zelta fonda līdz pavisam oriģināliem jaundarbiem".