Pēc Vīnē pavadīta jūnija un dalības Dž. Verdi operas "Otello" iestudējumā Vīnes Valsts operā tenors Aleksandrs Antoņenko atgriezies Latvijā, lai baudītu vasaru un sniegtu koncertus. 6. jūlijā kopā ar pianisti Lailu Holbergu tiks atskaņota latviešu kamermūzikas programma Mazajā Mežotnes pilī, un vaicāts par kamermūzikas nozīmi viņa radošajā dzīvē, dziedātājs atzīst:

"Kamermūzika ir nepieciešama manai dvēselei, jo nevar visu laiku dzīvot tajā skaņu emisijā, kādu piedāvā operas žanrs ar košām krāsām un spēcīgām emocijām".

Jūlija nogalē kopā ar domubiedriem Aleksandrs Antoņenko piedalīsies Jūrmalas festivālā. 26. jūlijā Dzintaru koncertzālē viņš dziedās Turidu lomu Pjetro Maskanjo operas "Zemnieka gods" koncertiestudējumā un piedalīsies arī Gala koncertā 28. jūlijā, kura repertuārs balstīts Dž. Verdi operu lappusēs.

Sarunā - uzzinām par Dž. Verdi operas "Otello" iestudējumu Vīnē un Dž. Pučīni operas "Toska" iestudējumu Zalcburgā, sadarbību ar diriģentiem un skatuves partneriem pasaulē un Latvijā, nākotnes iecerēm un atelpas brīžiem dabā.