Tiekamies ar diriģentiem Andri Vecumnieku un Kasparu Ādamsonu, lai runātu par J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskā orķestra gaidāmās simtgades koncertu, ko līdz ar JVLMA102. dzimšanas dienu tās mācībspēki un studenti svinēs otrdien, 11. janvārī. 
Daudziem šis fakts bija līdz šim nezināms atklājums: Latvijas konservatorijas studentu orķestra pirmais koncerts, stīgu orķestra sastāvā gan, noticis jau 1921. gada 12. decembrī. Pēc mēneša orķestris pulcējies jau pilnā sastāvā, lai sniegtu pirmo simfoniskās mūzikas koncertu;  orķestri toreiz vadīja vijolnieks Augusts Jungs. 
 Kopš tā laika orķestra liktenis un profesionālais kalums izvijies caur daudzu prasmīgu vadītāju rokām. Augustam Jungam sekoja Latvijas Konservatorijas pirmais absolvents, vijolnieks Arvīds Norītis, tad Dmitrijs Kuļkovs. 1947. gadā sākās leģendām apvītais Leonīda Vīgnera laiks. Orķestra profesionālo attīstību turpināja Jānis Zirnis, Imants Resnis, Andris Vecumnieks. Bet kopš 2018. gada JVLMA simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs ir Kaspars Ādamsons, savukārt orķestra prakses vadītājs ir Jānis Puriņš.