Starptautiskais improvizācijas, džeza un pasaules mūzikas festivāls "Rīgas ritmi" 20 gadu jubileju šogad atzīmēs gan jūlija sākumā, gan gada nogalē.

Festivāla mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns norāda, ka laikā, kad festivāli cits pēc tika tiek atcelti, ir svarīgi atrast risinājumus un pilnībā neizdzēst 2020.gadu no festivālu vēstures kalendāra: "Arī pašiem ir svarīgi saglabāt ikgadējo ritmu. Tādu pašu attieksmi esam sajutuši arī no mākslinieku puses, tādēļ "Rīgas Ritmi 2020" būs un Rīga bez mūzikas nepaliks."

"Festivāls varbūt būs mazliet savādāks, nekā cerēts pirms gada, bet līdz ar to parādīsies arī jaunas nianses un jaunas šķautnes," intervijā Rūtai Paulai uzsver Māris Briežkalns.

Viņš prāto: "Domāju, arī publika būs pārsteigta - ja iepriekšējos gados "Rīgas ritmos" bija daudz ārzemju mākslinieku un jauno talantu, kurus vedām un rādījām, piesaistot arī tos kultūras baudītājus, kuri atbrauc no tuvākajām valstīm,

līdz ar izmaiņām galvenais uzsvars būs uz latviešu māksliniekiem."

No 2.jūlija līdz 4.jūlijam festivālā uzstāsies latviešu džeza mākslinieki, bet gada nogalē notiks ārzemju zvaigžņu lielkoncerti.

Jūlijā Vecrīgas brīvdabas restorānā "Nekādu problēmu" uzstāsies Latvijas džezfanka atraktīvākās grupas Very Cool People. Tāpat brīvdabas restorānā vārēs iepazīties ar ģitāristu Reiņa Jaunā un Riharda Lībieša, dziedātāju Dināras Rudānes un Rūtas Dūdumas jaunāko programmu, kā arī dziedātājas Aijas Andrejevas veltījumu amerikāņu dziedātājai Dženisai Džoplinai.

Savukārt pie Rātslaukuma, džeza restorānā "Trompete" uzstāsies somu pianists Tuomo Ūsitalo un konkursa "Riga Jazz Stage" laureāti, bet gada nogalē festivāla koncerti norisināsies VEF kultūras pilī.

19.novembrī īpašu veltījumu festivāla jubilejā piedāvās maestro Raimonds Pauls, kurš ar savu trio izpildīs pavisam svaigu džeza programmu "Pastaiga pa Rīgu".

Jaunās vinila plates prezentācijas koncertā maestro uzstāsies kopā ar vēl diviem leģendāriem mūziķiem - igauņu kontrabasistu Toivo Untu un latviešu sitaminstrumentālistu Māri Briežkalnu, kurš ir arī "Rīgas Ritmi" dibinātājs.

10.decembrī VEF kultūras pilī būs skatāma producenta Kvinsija Džonsa menedžmenta kompānijas dāvana festivāla jubilejā - popdžeza un soulmūzikas jaunās zvaigznes Klārka Bekhema uzstāšanās. Dienu vēlāk viņš koncertēs arī sērijā Olainfarm Jazz Nights klubā "Kaļķu vārti", kur muzicēs arī latviešu ģitārists Gints Smukais.

Savukārt 13.decembrī uzstāsies Kubas džeza zvaigzne Roberto Fonseka, kopā ar populāro kubiešu ritmblūza dziedātāju un hiphopa mākslinieci Danaju Suaresu.

Pasaules mūzikas supergrupas Bokanté uzstāšanās pārcelta uz nākamā gada festivālu. Uz šo mākslinieku uzstāšanos jau nopirktās biļetes būs derīgas Paula trio koncertā 19.novembrī.

Biļetes uz festivāla "Rīgas Ritmi" 20 gadu jubilejas gada noslēguma koncertiem iespējams iegādāties tīmekļvietnē "bilesuserviss.lv". Jau iepriekš nopirktās biļetes derīgas gada nogales koncertu apmeklējumam. Tas attiecas arī uz iegādātajām "superbiļetēm", kas derīgas uz visiem trim festivāla lielkoncertiem VEF kultūras pilī.

Vietējo mūziķu programmu festivālā varēs apmeklēt bez maksas.

Notiks arī festivāla meistarklases.

Savukārt Ciemupes estrādē jau piekto gadu norisināsies festivāla "Rīgas Ritmi" satelītpasākums. 4. jūlijā tur uzstāsies Tuomo Ūsitalo kvartets kopā ar dziedātāju Uni Stadi. Arī Ciemupes estrādē ieeja būs bez maksas.