"Jau kādu laiku abi ar diriģentu Jāni Liepiņu bijām tikušies un runājuši par operām. Skatījāmies dažādus ierakstus, notis, prātojot, kas vispār mūs pašus šobrīd interesē. Un vienā brīdī apstājāmies pie Stravinska "Izvirtības hronikas". Sapratām, ka tā ir ļoti laba opera, ko uzvest tieši šodien, kad esam pieraduši pie antivaroņiem filmās un izrādēs - tas vairs nav elements, kas atbaida publiku. Jo ilgāku laiku jau kultūras tradīcija neparedzēja uzvest darbus, kuru centrā ir antivaroņi. Otrkārt, cilvēka individuālie meklējumi šodien ir daudz aktuālāki. Proti, viena cilvēka individuālais ceļš uz iekšējo laimes sajūtu - tas ir svarīgi šajā individuālisma laikmetā, kurā dzīvojam šobrīd," ir pārliecināta režisore Margo Zālīte.

15. februārī Latvijas Nacionālās operas un baleta teātrī viņas režijā gaidāms jaunuzvedums līdz šim maz zināmai un pasaulē reti iestudētai operai - Igora Stravinska The Rake`s Progress jeb kā iestudējuma veidotāji piedāvā tulkot - "Izvirtības hronika". Opera tapusi pagājušā gadsmita 50. gadu sākumā un tiek uzskatīta par Stravinska neoklasicisma perioda darbu virsotni.

Operas iestudējums ir laba iespēja sevi parādīt tieši jauniem dziedātājiem un prieks, ka solistu vidū ir mūsu jaunie mākslinieki - Marlēna Keine Annas Trulovas lomā un Mihails Čulpajevs Toma Reikvela lomā.

Stravinskis šajā darbā daudz runā par cilvēka tukšuma ideju.

"Tā ir lielākā tēma, kas arī mani saista ar Stravinska personību. Manuprāt, daudzos punktos esam ļoti līdzīgi. Spēles prieks, dzīves pārjautāšanas veids caur humoru, eskēpisms jeb paslēpšanās mākslās, mākslas radīšana pašas mākslas pēc, tāpēc ka māksla ir virsmērķis. Stravinskis teicis, ka viņš ir darītāja tips. Viņš raksta un tad domā. Arī es esmu darītāja. Tēma par cilvēka tukšumu - tas mūs abus ļoti saista," neslēpj Margo.

Savukārt pirmdien, 12. februārī, Operas operas Lielajā zālē notiks Sarunas pirms pirmizrādes, kurā varēsim tikties ar uzveduma radošo komandu.