Ģitāristu Mārci Auziņu varam apsveikt ar jauna albuma iznākšanu - tā nosaukums ir "Aizrautība". 2. februārī tas tiks ieskandināts koncertā mūzikas namā "Daile", pēc kura sekos plaša turneja visā Latvijā...

"Albums ir aizrautības rezultāts. Ilgi domāju par nosaukumu, par to, ko manā dzīvē nozīmē ģitārspēle, kāda loma pieder ģitārai, un skaidrs, ka tā loma ir diezgan liela.

Pārfrāzējot jēdzienu ‘aizrautība’, jau desmit gadus tā ir nepārtraukta vilkme – ņemt rokā instrumentu, spēlēt, aranžēt, meklēt jaunus izpausmes veidus, tehnikas. Nekā citādi labāk vienā vārdā to nevaru nosaukt kā vien par aizrautību.

Un arī tas ir divējādi – pirmkārt, tā ir mana aizrautība, otrkārt, gribētos, lai tas, ko daru uz skatuves, projām no ikdienas rūpēm aizrauj arī klausītāju. Aizrauj citā aizrautības zonā.”

Albuma vizuālais ietērps ir simboliem pārbagāts. "Stāsts jāsāk ar to, ka man ļoti patīk arī vizuālā māksla – bieži apmeklēju muzejus, lai pamielotu acis," neslēpj mūziķis.

"Jau daudzus gadus bija ideja, ka varētu atrast mākslinieku, kurš katram no maniem skaņdarbiem uzzīmētu konkrētu simbolu un tad tos apvienotu kopīgā mākslinieciskā kolāžā.

Vērsos  pie mākslinieces Elitas Patmalnieces, kuras darbi man ļoti patīk, un Elita lielākajai daļai skaņdarbu uzzīmēja savu simbolu, rezultātā visu sakārtojot mākslinieciskā kolāžā – tā izveidojās vāciņš.

Elitai tas bija pirmais šāda veida darbs – tas ir tikpat krāsains cik mūzika, kas albumā.”

Mārci pazīstam kā lielisku kolēģi, kurš muzicē daudzu ansambļu sastāvos. Taujāts, kāpēc radusies nepieciešamība spēlēt solo un ierakstīt to albumā, mūziķis atgādina: "Tie aizmetņi jau diezgan senā pagātnē – pirms vairāk nekā desmit gadiem ierakstīju pirmo soloskaņdarbu – toreiz vēl bez jebkādām espektācijām, ka varētu kādreiz spēlēt solo.

Tā vienkārši ir vilkme izzināt ģitāru mazliet vairāk nekā to prasa kāda solista pavadīšana. Tas ir dabīgs process.

Treniņu un mēģinājumu gaitā rodas savi darbi, un vēlme tos spēlēt un ierakstīt neizpaliek. Tas ir dabīgs solis un māksliniecisks aicinājums.”

Arī ar pirmo Mārča Auziņa soloalbumu "Viens", kas klajā nāca 2016. gadā, saistīts interesants stāsts. "Raimonds Pauls savulaik man uzdāvināja labu instrumentu, un jutu, ka šim notikumam par godu jāieraksta kāda maestro dziesmas aranžija.  To uzfilmējām, ieliku tīmekļa vidē, un rezultātā trīs vai četru mēnešu laikā radās vesels albums. Skrupulozi ik dienu strādāju ar Maestro dziesmu aranžijām, un rezultātā bija arī divas lielas tūres Latvijā.

Tagad Maestro dāvātā ģitāra dzīvo pilnasinīgu dzīvi – ar to ierakstīts pirmais soloalbums un liela daļa "Aizrautības", tas nav instruments, ko turu aiz stikla.

Ar prieku to spēlēju katrā koncertā – arī uzstājoties kopā ar Maestro."

Šobrīd Mārča Auziņa rīcībā ir deviņas ģitāras, neskaitot vēl citus interesantus instrumentus, kurus viņš izmanto līdztekus ģitārai: viņa "instrumentu parkā" ir gan ukulele, gan sītars, gan portugāļu ģitāra, ko Mārcim uzticējis Jānis Lūsēns. "Instrumentu klāsts ir liels – lai gan nevarētu teikt, ka esmu kolekcionārs, jo šīs ģitāras arī reāli izmantoju. Man vajadzīgs skanējums, lai programmu padarītu dažādu – un katram instrumentam ir sava specifika. Piemēram, portugāļu ģitāra skan jaunā albuma otrajā skaņdarbā ar nosaukumu "Diena".”