24. jūlijā tika paziņoti 14.Jāņa Baltvilka balvas laureāti, un bērnu un jauniešu grāmatu mākslā balvu saņēma Gita Treice, kura grāmatu mākslā darbojas jau 20 gadu. Viņas ilustrētā grāmata „Kafka un ceļojošā lelle” 2013.gadā iekļauta pasaules skaistāko grāmatu sarakstā Leipcigas grāmatu izstādē, bet šogad balva saņemta par oriģinālilustrācijām grāmatām "Brūveri brūvē" ("Pētergailis", 2018) un "Latviešu brīnumu pasakas" ("Jāņa Rozes apgāds", 2017), kas jau iznākusi vairākās valodās.

Liega Piešiņa aicināja mākslinieci uz sarunu, izvaicājot par grāmatu mākslu un grāmatām, attieksmi pret darbu, Baltijas valstu bērnu grāmatu ilustratoru kopprojektu "Skriet ar vilkiem" Londonas grāmatu tirgū un gaidāmajām izstādēm, vecotēvu vijolnieku un pedagogu Vili Švinku un attiecībām ar mūziku, toskait sadarbību ar mūziķiem, arī ar Māri Sirmo un Valsts akadēmisko kori "Latvija",  kuru albumam „Emils Dārziņš” Gita Treice veidoja brīnišķīgu noformējumu: “Vēlējos kori albuma ierakstā iesaistīt ne tikai ar balsīm, bet arī ar viņu rokām, tāpēc tika radīti 500 unikāli koka zīmējumi uz zīdpapīra, kurus katrs dziedātājs ar savām rokām izplēsa un tie tika ielīmēti albuma grāmatiņā”.

Māksliniece studējusi grafiku Mākslas akadēmijā, absolvējot profesora Aleksandra Dembo meistardarbnīcu un 2008. gadā iegūstot arī mākslas maģistra grādu. Viņa strādā grāmatu grafikā - veido ilustrācijas, grāmatu un sēriju dizainu, glezno.