14. maijā Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) rektora amatā stāsies DĀVIS SĪMANIS. Svētdienas rīta sarunu iesākam ar domām un pārdomām par nupat aizvadīto Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienu, un turpinām ar LKA nākotni un paša Dāvja jauno dzīves posmu, kurā nepazudīs arī darbs filmu veidošanas laukā.

Bet kā svarīgākos aspektus savā rektora darbā Sīmanis uzsver vides radīšanu, lai studenti un docētāji var satikties un radīt jaunas, interesantas idejas – tas lielā mērā saistīts ar Tabakas fabrikas kvartāla attīstību un apgūšanu. Līdzās skatuves mākslām joprojām svarīga LKA joma būs arī zinātne un pētniecība, ko jaunais rektors centīsies sekmēt un attīstīt. Un pats teic, ka būs atvērts komunikācijā un gatavs uzklausīt ikvienu no plašās akadēmijas saimes.

Dāvja Sīmaņa vizītkarte

Starptautiski novērtēts un skatītāju atzīts kino un montāžas režisors, publicists, kopš 2013. gada Latvijas Kultūras akadēmijas Mākslas zinātņu doktors, kino teorijas, montāžas un režijas docents, vienlaikus arī Helsinku Ālto universitātes (Helsinki University of Technology) Dokumentālā kino režijas katedras asociētais profesors. Absolvējis Latvijas Universitāti, iegūstot maģistra grādu vēsturē.

Kinorežisors

Dāvja Sīmaņa filmām ir savdabīga, nesalīdzināma kino valoda un tēmu pieteikums, tās ir kā gadsimtus vienojošs tilts, iespēja vēstures zīmes saskatīt šodienas laikmeta vaibstos. Filmas piedalījušās neskaitāmos starptautiskos festivālos un lielākā daļa no tām apbalvota ar prestižām balvām:

"Pelnu sanatorija" (2016, dalība MIIF), "Escaping Riga" (2014, dalība IDFA, CPH:DOX, un vairāk kā 20 citu starptautisku festivālu programmās, Grand Prix Vēsturisko dokumentālo filmu festivālā Ukrainā), "Valkyrie Unlimited" (2012),

"Pēdējā tempļa hronikas" (2012., dalība vairākos starptautiskos festivālos, Grand Prix Viļņas starptautiskajā dokumentālo filmu festivālā, Nacionālā kino balva "Lielais Kristaps"), "Pasaules skaņa" (2010, ar G. Grūbi, dalība DOK Leipzig un citu starptautisko festivālu oficiālajās programmās, Grand Prix festivālos "Kameraton" un "Zlata Praha"), "Valkyrie Limited" (2009, FIPRESCI balva Nacionālajā kinofestivālā "Lielais Kristaps"), "Zīmētājs" (2007), "Versija. LNO" (2005, Nacionālā kino balva "Lielais Kristaps")

Montāžas režisors

"Medības" (2009, rež.A.Mizišs), "Loengrīns no Varka Kru" (2009, rež. V.Kairišs), "Darbaļaužu balets" (2007, rež. R.Vinovskis), "Tumšie brieži" (2006, rež.V.Kairišs), "Filozofs izbēdzis" (2004, rež. U.Tīrons)

Režisors

Koncerts "Born in Riga" (2014), Vokāli simfoniskās mūzikas koncerts Vispārējos XXV latviešu Dziesmu un deju svētkos (2013).

Dalība starptautiskās un vietējās zinātniskās konferencēs, regulāras publikācijas izdevumā "Rīgas Laiks" (kopš 2004) un zinātnisko konferenču izdevumos. Zinātniskās intereses: kino vēsture un teorija.

Lektora darbs Kinoskolā, RISEBA. Dalība lekciju ciklā "Kino Bize", kino vēstures lekciju ciklā "Tas, ko tu nedrīksti nezināt" I–X , "Kino horizonts".  Kā filmu nozares eksperts darbojies Nacionālā Kino centra dokumentālo un spēlfilmu komisijās, Valsts Kultūrkapitāla fonda komisijā un padomē, Nacionālās kultūras  un Latvijas valsts simtgades svētku Radošajā padomē.

LEKCIJU KURSI: Naratīva tehnoloģijas kinomākslā, Pasaules kino vēsture (kopā ar prof. Ingu Pērkoni–Redoviču); Ievads kino teorijā (kopā ar prof. Ingu Pērkoni-Redoviču); Filmu režijas pamati, teorija un prakse; Montāžas teorija un prakse; Montāžas teorija un vēsture.

(informācija no Latvijas  Kultūras akadēmijas mājaslapas)