Latvijas simtgades svētku laikā apskatīt un piedzīvot tikšanos ar unikālu, latviešu valstiskajai identitātei īpaši nozīmīgu mūzikas instrumentu šķiet gana piemērots veids, kā svinēt svētkus, un to arī darām – dodamies Valsts pirmā flīģeļa ceļojumā, jo šobrīd Latgales vēstniecībā "Gors" skatāma izstāde "Valsts pirmā flīģeļa stāsts".

 

Izstādes izveidošana ir liels komandas darbs, un tā ir mūsu iespēja uzzināt par vairākiem vēstījumiem, kas saistīti ar valsts pirmā flīģeļa stāstu – tas ir gan Latvijas Valsts himnas "Dievs, svētī Latviju!" stāsts, gan paša Kārļa Baumaņa dzīvesstāsts, gan viņa klavieru stāsts.

Šajā kontekstā noteikti jāpiekrīt domai, ka dzīvē notiek daudz liktenīgu sakritību – notiek daudz labu satikšanos. Par to plašāk stāsta Rakstniecības un Mūzikas muzeja direktore Iveta Ruskule, pēcāk – arī viņas kolēģe Gundega Graudiņa, kas ir viena no izstādes veidotāju plašās komandas.

Izstādes ietvaros ikviens apmeklētājs tiek aicināts ne tikai nodziedāt himnu, bet izstāstīt arī savu personisko stāstu - atklājot pieredzi un emocijas, domājot par Latvijas valsts himnu. Savs īpašs stāsts ir arī pretošanās kustības dalībniecei Lidijai Lasmanei-Doroņinai.

Visbeidzot, komponists Jēkabs Nīmanis mūs aicina piedalīties interaktīvā spēlē...