"Klasikā" uz sarunu aicinātas Starptautiskā folkloras festivāla Baltica radošās komandas pārstāves: Latvijas Nacionālā kultūras centra folkloras un tautas mūzikas eksperte Lauma Bērza un festivāla mākslinieciskā vadītāja Māra Mellēna.

"Man kā kādreizējai folkloras kopas "Jūrmalnieks" vadītājai ir tā dzīvā atmiņa, ka šis festivāls ir notikums, kurā tu esi pilnīgi brīvs savās izpausmēs. Tu esi festivāla dalībnieks visu festivāla laiku, jo nav pārāk lielas nozīmes tam, kurā brīdī ir tavs uzstāšanās laiks uz skatuves," sarunas gaitā uzsver Māra Mellēna. 

Savukārt Lauma Bērza atzīst: "Man ir ļoti interesanti, jo

gan folkloras kustība pati, gan festivāla rīkotāji ir nobrieduši pārmaiņām, bet neviens īsti nezina, kādām tām būtu jābūt.

No otras puses ir spēcīgas tradīcijas, un ir spēcīgs ieradums. Cilvēki, kuri darbojas šajā jomā, parasti ar to ir saistīti visu mūžu, un zināmā mērā viņi no festivāla sagaida konkrētas emocijas un konkrētus notikumus.

2500 cilvēkiem uzburt tādus svētkus, lai viņi justos gan satikušies, gan atpūtušies, gan uzstājušies un pašapliecinājušies, turklāt lai festivāla apmeklētājiem būtu skaidrs, par ko ir runa, un lai viņi tajā atrastu kaut ko vērtīgu sev - nu, tas ir tāds liels uzdevums ar nenosakāmu formu."