Izbaudīt galvaspilsētas šarmu un vēsturiskās bagātības visa augusta garumā aicina Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāls.

Sestdienas Rīta intervijā par festivāla programmu vēsta festivāla producente un baroka vijolniece Laura Šarova, bet vairāk par 1. augusta koncertu Mazajā ģildē un Vivaldi koncertciklu "Gadalaiki" blokflautai, Karla Filipa Emanuēla Baha mūziku un skriešanu basām kājām stāsta nīderlandiešu bloklautists un diriģents Ēriks Bosgrāfs (Erik Bosgraaf).

1. augustā plkst. 19.00 RKTMC "Mazā ģilde" ar Antonio Vivaldi un Karla Filipa Emanuēla Baha mūziku tiks ieskandināts Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāls. Koncertā uzstāsies spožais, par pasaulē virtuozāko blokflautistu atzītais solists Ēriks Bosgrāfs (Erik Bosgraaf, Nīderlande) un baroka orķestris Collegium Musicum Riga.

Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivāls (RVMDF) ir īpaši gaidīts vasaras notikums, kurā skatītāji un klausītāji var smelties enerģiju, atgūt harmoniju un kaut uz brīdi iejusties augsti izglītoto un smalkjūtīgo baroka laika galminieku ādā. Visi festivāla koncerti tiek atskaņoti tikai un vienīgi ar vēsturisko mūzikas instrumentu oriģināliem vai to kopijām. Tā piemēram, atklājot festivālu, 1. augusta koncerta programmā tiks atskaņots viens no visu laiku zināmākajiem baroka laika opusiem - Antonio Vivaldi koncertcikls "Gadalaiki", kas izskanēs īpašā un Latvijā līdz šim nedzirdētā baroka orķestra izpildījumā, turklāt solo partiju veltot tieši blokflautai.

Vairāk un plašāk - ierakstā.