Uztaktējot Eiroradio Ziemassvētku dienu, kuras ietvaros "Klasika" piedāvās 13 koncertus (toskait tiešraidi no Ventspils koncertzāles "Latvija"), tiekamies ar Eiroradio mūzikas projektu koordinatori Ināru Jakuboni un diriģenti Kristu Auderi, kura šajā dienā stāsies pie SWR jeb Dienvidrietumvācijas radio vokālā ansambļa vadības pults tiešraidē no Gaisburgas baznīcas Štutgartē. 

BBC pārraudzītajā koncertu virtenē Latvija piedāvās koncertu, ko rīko koncertzāle "Latvija" sadarbībā ar Latvijas Radio 3 "Klasika". Pulksten 16 klausītājiem būs iespēja šo skaisto notikumu piedzīvot gan klātienē – Ventspils koncertzālē "Latvija", gan LR3 "Klasika" vilnī, gan daudzu Eiropas valstu raidstaciju programmās. Koncertā piedalīsies Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga, ērģelniece Liene Andreta Kalnciema, pianists Daumants Liepiņš un diriģents Normunds Šnē, bet

programmas centrālais notikums būs Riharda Dubras jaundarba Concertino di Natale ("Ziemassvētku končertino") klavierēm un kamerorķestrim pasaules pirmatskaņojums!

Taču ar Latviju būs saistīts vēl viens koncerts: jau pulksten 14.00 tiešraidē no Gaisburgas baznīcas Štutgartē (Vācija) uzstāsies SWR jeb Dienvidrietumvācijas radio vokālais ansamblis latviešu diriģentes Kristas Auderes vadībā. Programmā: tradicionālās Ziemassvētku dziesmas, Arvo Perta, Evelinas Separas, Morisa Ravela, Gundegas Šmites, Adrianas Kubicas Cipekas, Pētera Vaska un Jana Sandstrēma mūzika.  

Lai godam noskaņotos Eiropas Ziemassvētku dienai, "Klasikā" jau šobrīd tiekamies ar Eiroradio mūzikas projektu koordinatori Ināru Jakuboni, kura stāsta par Eiroradio Ziemassvētku dienas rašanos 1995. gadā, sniedzot atbildes uz jautājumiem, vai kopš tā brīža uzstādītie mērķi un uzdevumi ir mainījušies, kad un kā top šis Adventes vainags. Tāpat runājam par daudzveidīgo saturu un izdomas bagātību. Latvijai ir, ar ko palepoties daudzās jomās!

Tikām Krista Audere attālinātajā sarunā izstāsta, kad saņēmusi uzaicinājumu no SWR Vocal Ensemble Štutgartē piedalīties šī koncerta vadīšanā: programmas saturu veidojot, ņemti vērā arī viņas ierosinājumi. Tiek runāts arī par šī ansambļa profesionālo sastāvu, par noskaņojumu un svētku noformējumu Gaisburgas baznīcā, uzzinām, kādēļ koncerta ieraksts noticis pirms nedēļas, un kāds izskatās Kristas darba grafiks līdz Ziemassvētkiem.