"Klasikā" tiekamies ar pianisti Diānu Ketleri, kuras radošā darbība jo tālu pārsniedz melnbalto taustiņu izcilo pārvaldīšanu visdažādākajos sastāvos.
Viens no šīs tikšanās tematiem ir Vācijas pilsētā Traunšteinā notiekošais Kīmgavas pavasara mūzikas festivāls Chiemgauer Musikfrühling, kura mākslinieciskā vadītāja Diāna ir nu jau vairākas desmitgades. Ierakstus no šī festivāla šā gada pavasara koncertiem "Klasikā" aicinām klausīties raidījumā "Pasaules festivālos un koncertos".
Saruna sākas ar apsveikumu dzimšanas dienā Diānas mammai, Rīgas Doma kora skolas pedagoģei Anitai Šalhai: arī Diānas ierašanās Rīgā lielā mērā saistīta tieši ar šiem svētkiem.
Savukārt nākamais temats ir pārmaiņas pašas Diānas pedagoģiskajos pienākumos, jo šajā mācību gadā, vēl arī turpinot līdzšinējo profesores darbu Ženēvā un Londonas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā (Royal Academy of Music), Diāna ir priecīga uzņemties pienākumus arī Londonas Karaliskajā Mūzikas koledžā (Royal College of Music), kurā studējuši arī tādi pasaulslaveni angļu komponisti, kā Ralfs Vons-Viljamss (Ralph Vaughan Williams), Frenks Bridžs (Frank Bridge) un Bendžamins Britens (Benjamin Britten).
Pievēršoties koncertdzīvei un festivāliem, arī Rumānijā notiekošajam SoNoRo, kas norit tieši rudens sezonā, mazliet iepazīstam tuvāk arī daļu no mūziķiem, ar kuriem pianiste ir gandarīta sadarboties: tie ir klarnetists Torstens Johanss (Thorsten Johanns), arfiste Marī Pjēra Langlamē (Marie-Pierre Langlamet), vijolnieks Nikolā Dotrikūrs (Nicolas Dautricourt)…
Sarunas gaitā izrādās, ka tieši Rumānijā māksla un mūzika gūst arī pamatīgu valsts atbalstu, bet Londonas mūzikas augstskolās nebūt nav obligāti jāspēlē angļu komponistu mūzika…
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X