18. septembrī izdevniecībā "Neputns" klajā nāks grāmata par latviešu mākslinieci Sarmīti Māliņu, kuru sastādījis jaunais mākslas apskatnieks Tomass Pārups.

"Šī grāmata ir pirmais izdevums, kurā apkopoti visi Sarmītes Māliņas darbi, par kuriem saglabājušās kādas vizuālās liecības – sākot ar studiju laika akvareļu reprodukcijām un beidzot ar pavisam neseniem objektiem un instalācijām," stāsta Tomass, uzsverot, ka darbu klāstā iekļautas arī Māliņas radītās ilustrācijas un vāku noformējumi žurnālam "Avots", kura mākslinieciskā redaktore viņa bija no astoņdesmito gadu beigām līdz žurnāla likvidēšanai deviņdesmito sākumā.

"Grāmatas teksti mijas ar darbu reprodukcijām un fotogrāfijām no Sarmītes personīgā arhīva, projektu skicēm, izgriezumiem no preses izdevumiem un sarunām ar viņai pietuvinātām personām. Visi šie materiāli palīdz aptvert Sarmītes Māliņas dzīvi un māksliniecisko darbību, sniedzot ieskatu ievērojamas un Latvijas laikmetīgās mākslas kontekstā neparastas mākslinieces veikumā," atzīmē Pārups.